|
|
|
|
 |
KARVALY
2002-10-28 17:53:32
|
535
|
:)
nem csak a ki nem kelt tojásokat gyűjtik, hanem azokat is amik kikelnének, de nem hagyják, hanem kifújják...
Tood régen pl. a sólyom és egyébb ragadozó madarak fészekaljai totális kifosztását is a solymászok nyakába varrták, hogy kicsempészték, meg hű meg ha. osz kézre került néhány tojás gyűjtő és naplója. Egy gyűjtőnek a legértékesebb egy kollekció. Ez egy adott faj, egy minden évben totálisan kifosztott tojásaira értendő. persze szignáltan és regisztráltan, mikor és hol szedték, melyik pártól a tojásokat. Sok régi "Bűnlistánk" lett így valós rágalom, érdekes ezt sehol sem publikálták le a hatóságok.
Vannak amatőr tojás gyűjtők is. Ők minden tojást gyűjtenek mindenfajta szisztéma szerint. Elsődlegesség a feketepiaci áruk, és eladhatóságuk.
Bár az én véleményem szerint a flamingó tojások nem ezért tüntek el. nem ismerem a nyomozati eredményt, de nem hiszem el a médiákban közölt variációt. és igazából a lopást, az idegen kezűséget sem...
Azért a flamingó nem olyan ritkaság, hogy pl. itt a neten, mondjuk a Californiában működő piaclistán legálisan ne lehetne találni eladót...
Viszont a másik igazság, hogy mindig voltak őrültek, akik valami kigondolatlan indok miatt rabolnak, pl. madártojást is:)
Hozzá teszem, az EU-ba tojást lehet bevinni karantén nélkül, madarat nem:) és pölö ilyen tojások a hatóság engedélyével el lett adva. konkrétan pusztai sas, németországba és idén... |
|
A hozzászólás:
 |
r_bendegúz
2002-10-22 17:20:48
|
534
|
Rianna,
tojásgyűjtők is vannak, akiknek a madár ki nem kelt tojása a trófea. :o(
r_b. |
|
Előzmény:
 |
Rianna
2002-10-22 10:06:16
|
531
|
Elloptak flamingó tojásokat a Budapesti Állatkertből.. El nem tudom képzelni, miért, és mit akarnak kezdeni vele, hiszen nagyon macerás a kikeltetése, nagyon oda kell figyelni, szóval nem egyszerű még hozzáértőknek sem.
A részletek a BpZoo honlapján vannak.
Szóval érdekelne, kinek éri meg tojást lopni - ok, egy flamingó (felnőtt állat) sokat ér.. cca. 1000 eurot.
Hacsak nem hajléktalanok vitték el rántottának... ragadozó nem lehetett, nem voltak erre utaló nyomok.
Mi a véleményetek? Elképzelhető, hogy valaki berendezkedik ilyen tipusú tojások keltetésére, fiókák nevelésére (ami felnőtt madár nélkül nehéz)... Megéri?
Szerintem többe kerül, mint a haszna! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|