Szia Fido!
Vakuk tekinteteben szerintem manapsag messze az ikelite a legjobb, olcsok es tobbet tudnak mint mondjuk a professzionalisnak mondott egyeb vakuk (pl nikonos). Mar a kozepkategoriaban van pilot lampajuk, ami makronal igen nagy segitseg. A nagyobb vakuiknak pedig iszonyat erejuk van es nagyon gyorsan ujratoltodnek. Sajnos rajottek, hogy a profi fotosok is ikelite vakukkal nyomulnak, ezert az arak szerintem egy kicsit felkusztak.
Sajnos a tokok mar nem ilyen jok, de egy belepo szinten (marmint a tokozott slr gepek szintjen) szinten eleg jok. A tokokat polikarbonatbol keszitik, amit egy kicsit jobban kell ovni (fenyerzekeny, es a fizikai behatasokat sem birja annyira), raadasul nem olyan kompaktak, mint a femtokok, mivel nehany alaptipust gyartanak nagyon sokfajta gephez, es csak a kezeloszerveket valtoztatjak a geptipusnak megfeleloen. Elony viszont, hogy lehet latni, ha szivargas van, es ha csak nem omlik befele a viz, altalaban van eleg ter, hogy a gep ne legyen nedves. Nekem beaazasom, csak egyszer volt, akkor is a port felol, ami korabban hazibarkacsolasnak esett aldozatul. Szerencsere nem tortent baj a geppel, csak a merules fuccsolt be. Szoval jok a tapasztalataim, bar mar gondolkozom egy femtokon.
Udv,
Marcell |