Keresés

Részletes keresés

CICA Creative Commons License 2002-10-15 01:30:49 486
Karvaly: oksi, várom! :)))
Őszintén szólva soha életemben nem voltammég sem állatvásáron, sem állatkiállításon. Illetve hazudok, mert egyszer a gimiben, több, mint egy évtizede voltam hüllőkiállításon valahol Kispesten. :) Szerencsére ott nem voltak igazán elítélendő körülmények, sőt, nagyon élveztem. De azóta sem visz rá a lélek, hogy elmenjek egy ilyenre; valszeg egy szimpla macskakiállítástól is sokkot kapnék. :)
Nem is tudom igazán, hogy ezeket hol meg ki rendezi. Ráadásul nem vagyok egy szaki, valszeg meg sem tudnám ítélni rendesen, hogy milyen állapotban van egy-egy egzotikus állat... de még egy szarvasmarháról sem. (ez utóbbi akkor derült ki, amikor az állatorvosunk majd szívrohamot kapott, hogy néz ki az a két szerencsétlen szürkemarha a világnapi felvonuláson, én meg észre sem vettem, hogy valami gond vóna velük.)
Szóval nem lennék igazán szakavatott a témában cikket írni, azé gondoltam, hogy hátha neked van kedved kidühöngni magadat. :) olvasnak ám minket a hatóságiak is! :) meg néhány önkormányzat árgus szemekkel figyel, már be is lettem fenyegteve múlkor egy perrel, meg ilyesmik. :) Pedig aztán tényleg távol álljon tőlem, hogy bárkinek borsot törjek az orra alá, csak hát ha az ember valakinek segíteni akar, akkor az azt jelenti, hogy más valakinek árt..vagy mi. :(

Jaj, írtad vmelyik kórházat lejjebb, a TBC kapcsán, csak elfelejtettem reagálni rá: nem mi ivartalanítottunk ott! Nekünk eddig a max az kb. 30 macska volt; nagyobb állománynál még nem voltunk; nem is lenne rá kapacitásunk valszeg, hacsak meg nem támogat valaki, mert ennyi állatnak már az oltása is csak annyiba kerül, mint az egész csapat egy havi keresete. :)

Más: ki látta a Vándormadarakat? :)) Én a hétvégén vagy ötször megnéztem itthon; vannak benne olyan gyönyörű részek,hogy csak na. :)
Van egy nagy kedvencem, amikor egy papagáj kinyitja az állatszállítók ketrecét és meglóg. :))

Ez kéne annak a szerencsétlennek is a Westendben az állatboltban.. csak az 3 lakattal le van lakatolva. :((( Állítólag hamarosan kész lesz neki a szép nagy luxusketrece, nem eladó, ő a reklámtáblája a boltnak... a hatalmas röptető másfél*másfél*két méteres lesz. :((

A hozzászólás:
KARVALY Creative Commons License 2002-10-14 12:57:55 485
Én is olvastam a bemutatkozódat és majd persze a szerkesztősdire küldöm. Csak a telefonnal valami bibi van, most üzentem egy közös barátunknak, hogy az új telefont kérem, vagy jól van e nékem a régi. Türelem, ahogy jön a telefonszám áttranszferálom a holmit:)

Piac. Szóval ez a monori börze március, május, augusztus és októberben szokot müxeni.
remélem az állatorvosi kötelezőség némileg javít a dolgon. Tényleg akartam képet csinálni, de tökre eláztam, mert elösször is mentem egy kört, ami minima egy óra volt, pedig "rohantam", képzelheted mennyi állatvolt. Persze mint szűrke eminenciást, minden sorban megállított egy barát, vagy ismerős, akivel konzultáltam:) mert lehet, hogy már évek óta nem láttam, vagy csak pár napja:)
Foglyot akartam venni, két helyen is árultak, de olyan elgyötört állapotban, hogy igazán nem mertem megvenni. Ahol még a kakas okés lett volna, ott a tyúk lábán himlő volt, így mindjárt sztornóztam a vásárlást. Nekem bizonygathatta, hogy a másik csípte ki, vagyok néhány évtizede madaras...
Na mentem egy kört, és közben egy dísznövényes barátommal beszéltem, és alsógatyáig, a szószoros értelembe eláztam, a most kapott digitkamerát is féltettem, pedig tokban a belső zsebemben volt.
Se zacskóm:), se esernyőm nem volt. Pedig volt érdemes sztorinak való, gondoltam is rád erősen, talán itt vagytok, bár a leközölt fotód alapján nem valószínű, hogy megismertelek volna. Röhej de a börzén én kevésbé figyelem az embereket, jobban lekötnek az állatok és mindig úgy találnak rám az ismerőseim. Talán ciki, hogy úgy el tudok menni a legjobb barátom mellett is, hogy nem veszem észre.
Gáz, de ez van. Lényeg ők meglátnak és kajabálnak:) Tegnap is utánam szaladtak, pedig rámköszöntek... Örexem vagy mi:)
És persze azt is reméltem, hogy a törvénytudó és betartó Sega is ott lesz. Talán ott is volt és ír nektek róla egy jó kis cikket.
Tudod érdekes és gyilkos üzlet ez. Emlékszem két éve augusztus, monor és börze. 40 fok árnyékban és a szűk kutricákban százszám döglenek az állatok. Tévé kinnt és hallom este a hiradóban, hogy ilyen sikeres, meg nemtudomhányszázadik...
És a Kistermelők lapjában dettó a felmagasztalás. Akkor én miért is akarnék cikket írni, amikor évtizedek óta ez megy és nem szúr szemet senkinek. ki vagyok én? No ja, az akit a hatóság basztat, mert regisztrálva vagyok, mint védett állat tartó. A többiek meg körön kívüliek, meg mint olvashattuk, nem hazai védetteket tartanak, nem érdekesek...
Ha arról nem írtam, anno, hogy oda mentem egy helyre és vettem egy biankóban kiállított original CITES-t, aláírva, mélynyomású béllyegzővel ellátva, adott állathoz... csak a nevemet kellett ráírni. megvan még! csak ki kellett húznom a fiókot és választani a sok okmány között, akkor most minek?
Most komolyan gondolod, hogy cikket akarok éééén, amikor a szakhatóság sem?
Gondolom érted fásultságomat, ilyen harcban én nem akarok senkinek sem gesztenyét kaparni (nem rád céloztam), volt pár esetem önfeláldozó segítségemre. nem volt vonzata, köszönete és különösebb eredménye. Akkor úgy határoztam, ezzel foglalkozzon az, aki ezért kapja a fizetését, gépkocsiját, mobiltelefonját, stb. Hiszen az én adómból van, így tulajdonképpen támogatom is a dolgot, nem? De a saját pénzemen, és szabadidőmben másnak nem segítek. A mást itt nem magán emberre értem. Hisz még olyan ember nem született, aki ha valamire megkért, és kiderült, csak én segíthetek neki, ne tettem volna.
Tudod, sokszor vortam "csalánosban"... talán ezért is vagyok ilyen edzett és egészséges:)
:)))tsók karvaly

Előzmény:
CICA Creative Commons License 2002-10-14 12:17:43 483
Karvaly: jujj, arra ne küldj semmit, mert az 3-4 éve nem él már, csak nem cserélték le, hiába kértem. :( az adatokba tudtam csak beleírni, hogy nem az az emilcímem. :((( szóval a foszerkeszto@zoldmagazin.com-ra küldd el lécci!!

Más: az alábbi esetet nincs kedved egy kis cikk formájában megírni? Szívesen kiraknám. Mikor lesz egyébként legközelebb ilyen? gyakran van? Mi már mindenhova géppel járunk és esőben is fotózunk vagy ernyő alól vagy műanyagzacsiból :)) mindig megbántuk, ha valahol nem fotóztunk, úgyhogy már nem hagyjuk magunkat eltántorítani. :)) Meg ugye a módosítatlan képek bizonyító erejűek a bíróságon is. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!