|
|
|
|
 |
nhmus-herp
2002-10-03 09:29:28
|
451
|
Amarok!
Láttál már rókát vadászni? Ha nem egyszer figyeld meg, ha lesz rá alkalmad.
Én olvastam róla, de nem hittem el. Aztán vagy egy éve nyílt módom megfigyelni egy rókát vadászat közben.
Sokan mondják a róka tolvaj és irtani kell!!!
Én azt mondom, hogy aki így vadászik az megérdemli a zsákmányt, mert az vadászat!
Egy statisztikai adat, megbízható információból származik:
Szabolcsban számolták össze, házak, tanyák körül egy év alatt öt rókát lőttek meg a vadászok, ami mind az öt terítékre került. Ebből az ötből mind az ötnek volt valami baja, vagy csontig volt soványodva, vagy sebes volt a pofája, három pedig fél szemére vak volt.
Ergo: az a róka megy az ember környékére vadászni, aki már máshol nem képes táplálékhoz jutni.
Ennyit a mezőn lőtt rókák életéről.
Több vadász (elnézést kérek a tisztességes puskásoktól) többet érne azzal, ha megfigyelné az állatot, mielőtt oldalba lövi...
|
|
A hozzászólás:
 |
amarok0
2002-10-02 10:46:38
|
448
|
| Kutyamentésekről jut eszembe - a jelenség egyik oldala, hogy mit keresnek a szakmányba divatos fajokat tenyésztők, stb. stb., a másik meg, hogy sok ember nem birja nézni a sintérre v. éhhalálra váró állatokat - s ha neki van saját kutyája, annál kevésbé. (Én is találtam már gazdát a milliomos örökösök által szomjhalálra itélt keveréknek, s etettem másfél évig az utcára került staffordshire terriert, aki aztán nem kellett a börtönből kiszabadult drogterjesztő gazdának.) De igy van ezzel volt osztálytársam, volt munkatársnőm - tisztesen negyvenesre vénült, családos emberkék. Az megint más, hogy igy az országos jelenséget, - a százezrével utcára került kutyák ügyét nem lehet megoldani. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|