Keresés

Részletes keresés

KARVALY Creative Commons License 2002-10-01 07:54:42 433
:)
Végre egy igazi reális látásmond, mármint az idézet.
Amit leírtál, talán mások is így kezdtek el megvesztegethető lenni. csak őket nem az motiválta, hogy a befolyt pénzből az állatoknak és körülményeinek javítását oldja meg, hanem saját szocpolját:)
Tood ezzel az állatvédelmis dolgokkal én picit másképen reagálok mint Te. Bár sajnálom a legtöbb kóbor állatot és mégis sokat elaltatnék közülük. Tudom, nem ők tehetnek arról, hogy erre a szép világra jöttek, hanem vagy spontanitás, vagy az akkori "gazdája" a hibás, (megjegyzem, minden menhelyet gazdának tartok, mert ők is valakinek átadják az adott állatot, milyen referenciákat kértek, hogy ellenőrzitek, hogy egy év után is ott és jól van az állat, ha nincs így, akkor ti sem vagytok jobba a szomszédomnál, aki szétszorja csemetéit. És persze az idő és pénzhiány nem lehet ok!). Nálunk a faluban is csak azt látom, hogy a rengeteg macska csak van. Szó szerint. Kérdezem minek? Mert jól egerészik. na ja, ebből kiindulva nem adnak nekik enni, csak napi egy deci tejet, mert a macska ugye egérfaló. Az nem esik le neki, hogy az egereket oda hordja a küsszöbére és mást is enne tán. na ekkor jönnek hozzám át a madaraimra...
Szaporodásukat csak a szabad szerelem jellemzi, kérdésre, mi lesz a sok kis macskának, mindig az a válasz, majd keresnek maguknak gazdit, eddig mindig szétszéledtek...
Kutyáknál sem szebb a helyzet. Szuka kutya és pitbull beütés (bár nincsen semmi bajom a harci kutyákkal, annyit ér mint más fajta, az ő híveinek) mindig bemászik tüzelés alatt a falu kanjainak nagy része. Kérdem miért nem kötteti le. ??????????????? az mi? Pénzbe kerül? Inkább meghagyja a keverék, ellenőrizhetetlen apai tulajdonságú kölyköket, hogy majd elajándékozza. Minden kiskutya aranyos, de ha megnő, már nem is olyan kelendő. Ilyen és hasonló mentalitás miatt vagyunk kutya-macska nagyhatalom. És persze ad neked munkát és lecsövesedési lehetőséget, mert felvirágoznod nem fog sikerülni, ez még angulosoknál sem jófizető elfoglaltság. Nekem kicsit az állatvédőknek a hozzáállása is utópisztikus, majd találunk neki gazdát... Ez olyan mint a "macska-kutya tenyésztők" majd találunk gazdát című végeláthataatlan szappan operája. Nagyon nehét keverék kutyát másra rábeszélni, főleg, ha nem egy szép kutyusról van szó. Persze mindig van aki elviszi, oszt "lesz vele valami" . Ismerek egy öreg lányt, lőrincen híres kutya-macska befogadó. Férjével minden kis pénzüket ezekbe az állatokba ölik. Ha ez a szenvedélyük semmi bajom vele, mert nekem is megvan az őrült dilim, ezért tisztelem is őket. Ha viszont a másik embereket zavarja, hogy 15 kutyával és majd 50 macskával élnek és nyáron nem lehet tőlük ablakot nyitni, akkor már elgondolkodtató a dolog. Ha szereti az állatokat, akkor csak a saját egzisztenciáját áldozza értük. A lőrinci házukért már kapna egy klassz kis tanyát pestől 80-100 km-re, ott meg tudna kétszer annyi állatot is úgy tartani, hogy senkit sem érdekel, csak őket. Bár szerintem sok állatvédő realitása hamarabb előkerül, mihelyt kiesnek a nyüzsiből és csak szárazon maguk tudják mit működnek, meg az állatok. Nem tudnak konzumálni tetteikkel. Ezzel arra akartam célozni, hogy nem mindegyikőtökben az dominál, hogy az állatnak húdejó legyen, hanem arra, hogy ország-világ előtt lehessen ezt demonstrálni.
Igen hazánkban a kóbor állat probléma, mint állategészségügyileg, mint közbiztonságilag. Itt első sorban nem a harapásokra gondolok, bár ez is benne van a játékban, hanem a közuti veszélyeztetésre, kutya esetében. Ennyi elütött macskát sehol nem látni európában! És nem csökken a számuk! Külföldi barátaimat ez mindig megdöbbenti, meg ha kijönnek velem a terepre és látják azt a sok "kóbor" macskát és kutyát.
Tudod én nem hiszek ezekben a mentő akciókban, mert nincsen látszatja addig, amig spontántenyésztők kutyái alól évente egy-két alkalommal dőlnek a kismacskák és kutyák. Szemléletben kéne változtatni. Az állatvédelmi törvénnyel is egyre több és több kihajított állat lesz. Ezért is mondom, hogy az én álláspontom az elaltatások mellett van.
Most is kaptam hat kutyáról képet, akik gazdit keresnek. Na hármat mindjárt elaltatnék, mert a Kopaszkutya c. film óta ilyen külsejű állatot más nem keresett még. Viszont volt egy huski, egy akita és egy németjuhász kutty, aminek viszont bizti találnak gazdit. Itt 50%-os mortalitás mellett azért állatvédő is vagyok:)
és egyre nagyobb lesz most a káosz, bár szerintem ennyi kóbor állattal az EU-ba sem sétálhatunk be:) És persze neked egyre több munkád és kevesebb pénzed lesz. Nem tudom megéri e? Te tudom rávágod igen. De akkor én aszondom neked, hogy OK. Szerzünk szponzort, téged az ezer állattal kihelyezünk egy istenháta mögötti helyre, a kaját biztosítjuk, te csak az állatokat lásd el rendesen. Mivel ez a dilid, úgysem járkálnál el sehová, hiszen életedet is értük áldoznád. Szépen elszigetelve, csöndben, mindent megadva az állatoknak éldegélhetnél. Gondolom jó volna? csak meddig bírnád?
Persze elismerést a kedvenceidtől kapnál, mert ezért csinálod nem? Remélem nem a közvéleményi sikerért csinálod, mert akkor te tényleg csak a méregzöldek képviselője vagy, és akkor prédikáljunk tovább a tiszta hegyi patak vizéről, és a zamatos Tokajit igyuk otthon elégedetten:)
üdv karvaly
A hozzászólás:
CICA Creative Commons License 2002-09-30 22:30:13 432
jaj, a vallási hovatartozásról van egy szép idézetem; most olvasom a legújabb Jane Goodall könyvet, abban van:
"Nincs még egy élőlény a földön, aki ilyesmire képes lenne. És éppen azért, mert ilyen rendkívül fejlett értelemmel rendelkezünk, felelősek vagyunk bolygónk többi élőlényéért, akiknek fennmaradását azonban éppen, hogy mi veszélyeztetjük meggondolatlanságunkkal. A felelősségtudatnak pedig semmi köze sincs ahhoz, hogy hiszünk-e Istenben, vagy sem."

=^..^=

Előzmény:
KARVALY Creative Commons License 2002-09-30 14:55:45 430
:)
Tood a koncentrációs táborral nics is semmi gondom, de egy prémtelepen, max az ott dolgozók a dolgozók, bár anno a kápók is foglyokból debütálódtak ki...
Szeretem amikor burkoltan felszínre hozza valaki eszméit. Én akkor inkább nyíltan vállalom a rasszizmusomat:)
Még mindig jobb mint a Izraeli mondás, "...minket a háború tart életben..." No ja ezért érdemes is élni... Gondolom ez a cica nem véletlenül hozta így a párhuzamot, tipikus...
És igen nálunk is a méregzöldek és természetvédők között hallható hasonló párhuzamok, azért picit mindig elgondolkodtatnak. Bár igazán nem érdekel vallási hovatartozásuk, lévén totálisan vallásfüggetlen. De azért bennem motoszkál, főleg amikor a végtermék nem az amit publikálnak, hanem a mi a háttérben a zsebbe kerül. Milyen érdekes ez a világ. Vannak ugye örök háborúk, mert mindig vannak okok és felhánytorgatott kitalált sérelmek. Persze mások is élhetnek e fegyverzettel, de egyből rásütik, hogy fasiszta+egyebek pölö, burkoltan, hogy koncentrációs tábor. Ha meg róluk van szó, akkor a legmérgesebbek, amikor a palesztinok vissza lőnek:D Német ország még a mai napig fizeti az áristomot, ilyenek miatt. A mi országunk valjon miért nem kap pölö az oroszoktól...

Már csak azért mélázok feléd, nehogy lehaljon ez a topik:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!