Keresés

Részletes keresés

CICA Creative Commons License 2002-09-30 22:30:13 432
jaj, a vallási hovatartozásról van egy szép idézetem; most olvasom a legújabb Jane Goodall könyvet, abban van:
"Nincs még egy élőlény a földön, aki ilyesmire képes lenne. És éppen azért, mert ilyen rendkívül fejlett értelemmel rendelkezünk, felelősek vagyunk bolygónk többi élőlényéért, akiknek fennmaradását azonban éppen, hogy mi veszélyeztetjük meggondolatlanságunkkal. A felelősségtudatnak pedig semmi köze sincs ahhoz, hogy hiszünk-e Istenben, vagy sem."

=^..^=

CICA Creative Commons License 2002-09-30 21:16:45 431
Na én már elvesztettem a fonalat. :) milyen párhuzamot nem miért hoztam illetve nem hoztam? :)))
Nekem ez má magas. :)
A koncentrációs táboros hasonlatot meg nem is én találtam ki, hanem az egyik angol állatvédő szervezet. De szívem mélyéből egyetértek vele. :( A bunda felesleges luxus, nem vagyunk rászorulva a mi éghajlatunkon és a szőrmefarmokon tartott állatok tartási körülményei ill. kivégzési módszerei sem győznek meg arról a híres felsőbbrendűségünkről...

Egyébként a méregzöldségemről annyit, hogy én azt tudom publikálni, amit elküldenek nekem, vagy amit van időm lefordítani, megírni. :) utóbbira egyre kevesebb idő jut, mert el vagyunk havazva kóbor állatokkal és egész nap csöng a telefonom, hogy agyonverik a 9 kutyájukat, ha nem viszem el két órán belül és hasonlók. :(((
Aki sok anyagot küld, pl. a WWF, az abban az előnyös helyzetben van, hogy sok anyaga jelenik meg. :)) Én lennék a legboldogabb, ha más is küldene és a fontosabb projektekről is bekerülne sok-sok-sok cikk. :)) Még soha nem utasítottam vissza egy állat/környezetvédő szervezet anyagának a kirakását sem; (illetve asszem egyvalami volt még tavasszal, valami nagyon politikai tartalmú, aminek nem volt sok köze egyik zöld témához sem, csak úgy elküldte valamelyik egylet).
Még jó, hogy soha nem volt a magazinból bevételem, mert így senki nem vádolhat megvesztegethetőséggel. :))) De szívesen venném már, ha valaki meg akarna vesztegetni; még a szobámat is kitapétáznám az arcképével, mert már anyagilag baromira nem bírjuk az állatmentést... szóval vesztegessenmár meg valakiii! :))) lécciléccilécciiiii :)))))))) Akkor azt is publikálhatja nálam, hogy eső utáni gilisztamentő brigádot alakított a szomszéddal. :)))

A hozzászólás:
KARVALY Creative Commons License 2002-09-30 14:55:45 430
:)
Tood a koncentrációs táborral nics is semmi gondom, de egy prémtelepen, max az ott dolgozók a dolgozók, bár anno a kápók is foglyokból debütálódtak ki...
Szeretem amikor burkoltan felszínre hozza valaki eszméit. Én akkor inkább nyíltan vállalom a rasszizmusomat:)
Még mindig jobb mint a Izraeli mondás, "...minket a háború tart életben..." No ja ezért érdemes is élni... Gondolom ez a cica nem véletlenül hozta így a párhuzamot, tipikus...
És igen nálunk is a méregzöldek és természetvédők között hallható hasonló párhuzamok, azért picit mindig elgondolkodtatnak. Bár igazán nem érdekel vallási hovatartozásuk, lévén totálisan vallásfüggetlen. De azért bennem motoszkál, főleg amikor a végtermék nem az amit publikálnak, hanem a mi a háttérben a zsebbe kerül. Milyen érdekes ez a világ. Vannak ugye örök háborúk, mert mindig vannak okok és felhánytorgatott kitalált sérelmek. Persze mások is élhetnek e fegyverzettel, de egyből rásütik, hogy fasiszta+egyebek pölö, burkoltan, hogy koncentrációs tábor. Ha meg róluk van szó, akkor a legmérgesebbek, amikor a palesztinok vissza lőnek:D Német ország még a mai napig fizeti az áristomot, ilyenek miatt. A mi országunk valjon miért nem kap pölö az oroszoktól...

Már csak azért mélázok feléd, nehogy lehaljon ez a topik:))

Előzmény:
amarok0 Creative Commons License 2002-09-30 11:30:58 429
Rianna,
akkor csüccs, megint lecsüccsent a topic!
Olyan szinten, mint szega és nhmus-herp az átlag halandó (ismeretek hiján) nem tud vitatkozni, legfeljebb ujra és ujra megállapitjuk, hogy a legkártékonyabb állatfajta az ember - tőle kell
védni az embereket is, a természetet is.
Azon persze mulattam egy picit, hogy Karvaly minősithetetlenül vadzöldnek találta Cica lapján a szőrmetenyésztő telepek = koncentrációs tábort, de ő még mosómedvét se szeretne nagy ketrecben a kertjébe, mert az vhogy neki nem teccik. Te elvagy az állatkertekkel, de lakótelepi lakásban nem tartanál kutyát, macskát, mert az olyan nekik, mintha ketrecben lennének...Pedig ők hány ezer éve élnek az emberrel v. a környezetében,
amit nem mondhatni el a nagymacskákról, medvékről, farkasokról, rókákról - akikből viszont ott diszelegnek az állatkertekben! Igaz, hogy ezeket egyáltalán nem lenne szabad igy tartani, de az is igaz, hogy a látogató őket akarja látni.
Talán Metska agyából pattant itt az az ismert szikra, hogy az ember se erre az életmódra lett kitalálva, amit ma él, és ő se akar visszamenni az ősközösségbe...Itt csak az a bibi, hogy a vadállatok még ma is ugyanugy élnek, mint anno, onnan kiragadva - ők fejlesztették ki maguknak a luxuskifutósdit, mint kétlábuék az összkomfortjukat a blokkolóórájukkal....?
Minden jót, amarok0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!