Keresés

Részletes keresés

nhmus-herp Creative Commons License 2002-10-01 16:43:41 437
Amarok egy régebbi hozzászólására:

Konrad Lorenz is megállapította valamikor, hogy a vadállatok (már ha lehet így nevezni őket) egész másképp viselkednek a rácson belül.

Bár érdekes ezt a jelenséget tanulmányozni, de valóban kínzó látvány egy szűk ketrecben unalmában fel-alá rohangáló rókát látni.

Tudom, mielőtt megköveztek, kinek van pénze hatalmas kifutókat építeni?

Pl. a Veszprémi Állatkertben, ha jól tudom még megvan a gyönyörű, hatalmas farkaskifutó.

KARVALY Creative Commons License 2002-09-30 14:55:45 430
:)
Tood a koncentrációs táborral nics is semmi gondom, de egy prémtelepen, max az ott dolgozók a dolgozók, bár anno a kápók is foglyokból debütálódtak ki...
Szeretem amikor burkoltan felszínre hozza valaki eszméit. Én akkor inkább nyíltan vállalom a rasszizmusomat:)
Még mindig jobb mint a Izraeli mondás, "...minket a háború tart életben..." No ja ezért érdemes is élni... Gondolom ez a cica nem véletlenül hozta így a párhuzamot, tipikus...
És igen nálunk is a méregzöldek és természetvédők között hallható hasonló párhuzamok, azért picit mindig elgondolkodtatnak. Bár igazán nem érdekel vallási hovatartozásuk, lévén totálisan vallásfüggetlen. De azért bennem motoszkál, főleg amikor a végtermék nem az amit publikálnak, hanem a mi a háttérben a zsebbe kerül. Milyen érdekes ez a világ. Vannak ugye örök háborúk, mert mindig vannak okok és felhánytorgatott kitalált sérelmek. Persze mások is élhetnek e fegyverzettel, de egyből rásütik, hogy fasiszta+egyebek pölö, burkoltan, hogy koncentrációs tábor. Ha meg róluk van szó, akkor a legmérgesebbek, amikor a palesztinok vissza lőnek:D Német ország még a mai napig fizeti az áristomot, ilyenek miatt. A mi országunk valjon miért nem kap pölö az oroszoktól...

Már csak azért mélázok feléd, nehogy lehaljon ez a topik:))

A hozzászólás:
amarok0 Creative Commons License 2002-09-30 11:30:58 429
Rianna,
akkor csüccs, megint lecsüccsent a topic!
Olyan szinten, mint szega és nhmus-herp az átlag halandó (ismeretek hiján) nem tud vitatkozni, legfeljebb ujra és ujra megállapitjuk, hogy a legkártékonyabb állatfajta az ember - tőle kell
védni az embereket is, a természetet is.
Azon persze mulattam egy picit, hogy Karvaly minősithetetlenül vadzöldnek találta Cica lapján a szőrmetenyésztő telepek = koncentrációs tábort, de ő még mosómedvét se szeretne nagy ketrecben a kertjébe, mert az vhogy neki nem teccik. Te elvagy az állatkertekkel, de lakótelepi lakásban nem tartanál kutyát, macskát, mert az olyan nekik, mintha ketrecben lennének...Pedig ők hány ezer éve élnek az emberrel v. a környezetében,
amit nem mondhatni el a nagymacskákról, medvékről, farkasokról, rókákról - akikből viszont ott diszelegnek az állatkertekben! Igaz, hogy ezeket egyáltalán nem lenne szabad igy tartani, de az is igaz, hogy a látogató őket akarja látni.
Talán Metska agyából pattant itt az az ismert szikra, hogy az ember se erre az életmódra lett kitalálva, amit ma él, és ő se akar visszamenni az ősközösségbe...Itt csak az a bibi, hogy a vadállatok még ma is ugyanugy élnek, mint anno, onnan kiragadva - ők fejlesztették ki maguknak a luxuskifutósdit, mint kétlábuék az összkomfortjukat a blokkolóórájukkal....?
Minden jót, amarok0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!