Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Tibbe Creative Commons License 2002-09-28 23:41:08 5
Javaslom én is a perzsa, vagy perzsajellegű nyugodt tipusú macsekot. Nem rohangászik olyan intenziven, mint egy
házicica, nem készteti üldözésre a kutyát. De
kis házicicával is össze lehet szoktatni, a "" temperamentum " próba tényleg jó ötlet....
Felnőtt és egész fiatal állat szoktatható össze legjobban, mindegy melyik a fiatal és az idősebb.......csak egyiknek se legyen előzőekben rossz tapasztalata a másik fajtáról......
Előzmény:
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002-09-28 20:37:08 4
Ha kismacskát veszel, akkor nem hiszem, hogy különösebb galiba lenne. Ha a macsekot az öledbe veszed, és a kutyákkal megszagoltatod, és igen erélyesen rájuk szólsz, hogy nem szabad bántani, nem fogják bántani. A kutyák ugyanis előbb utóbb elfogadják a falka tagjának a mi macskánkat is - annak ellenére, hogy a szomszéd macskákat azon túl is üldözik.

Feltehetőleg a macsek nem fog az öledben nyugodtan ülni, amennyire tapasztaltam, kiugrik a kezedből és bemenekül valahová. De semmi baj, ha a kutya utána ered, móresre kell tanítani, nagyon határozottan rá kell szólni, hogy ez tilos. Ezt a játékot mindaddig el kell játszani, míg a kutyák meg nem tanulják. A macska fogja később tudomásulvenni, hogy őt nem bántják.

Első időben javaslom a macskatálcát és az almot, később ha kiszokik a kertbe, már nem lesz gond.

Mindenképpen ivartalanítani kell a macskát, nagyjából 1 éves korban - a fiúkat lehetőleg még azelőtt, hogy fröcskölni kezdenének, mert az isten mentsen meg téged attól a szagtól.

Ha azt kérded, milyen macskát tartsál, én esküszöm a keverék perzsákra, tehát, olyanokra, akiknek valamelyik felmenőjük perzsa. Onnan lehet megismerni őket, hogy a szőrük más jellegű, és kerek a fejük. Ritka nyugodtak és értelmesek.

Óvakodj a sziámi és abesszin jellegű macskáktól.
(Kutya mellett úgy értem).

A legjobb az lenne, ha egy alomból választhatnál, és azt a macskát tartod meg, amelyik nem fúj rögtön a kutyákra. KIcsit problémás, de tán megoldható. Én pl. így választottam ki az enyémet, és soha semmi baj nem volt vele.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!