|
|
|
|
 |
Törölt nick
2002-09-25 11:58:31
|
472
|
| van a pinyóban egy kis laborom. ff, c41, ra4, egy kis digi. ami 25m2-re befért. több mint egy tonnányi laborcuccom van. hobbinak sem rossz! |
|
A hozzászólás:
 |
6x9
2002-09-25 06:54:00
|
467
|
| Al! Te profi laboráns vagy valahol? Úgy értem, vállalsz bérmunkát is? |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2002-09-25 01:48:12
|
466
|
hi mindenki!
nem vagyok okostojás, csekkoljatok plíz. egy füst alatt:
azt hallottam az academy200 film tulképp tmax400 antihalo nélkül(HGyuri).
a c41-es ff-filmek névlegestől eltérő expóra úgy reagálnak mint a színes negák: alexpóra durvul a szemcse, túlexpóra finomodik. éppen fordítva mint az igazi ff-nél. 200 asa-nál legjobb a szemcsézet/élesség(totoo).
Vincent a legfogósabb. lécci nézz utána talán a melyik labba vigyem topikban ajánlottam a kodak x-tolt. beárazva. általános otthoni hívónak kitűnő. lehet vele variálni és 2 évig eláll(hoppá! 5liter kb 60-80 filmhez). saját nagyításhoz be kell lőnöd a hívást a nagyítódhoz. a neopan100 lágy, a neo400 és a neo1600 kemény, a hp5 lágy film. olvass vissza a nagyítókról írtakhoz és meglátod a neo400 és a hp5 ég és föld, kondenzoros gépre kemény nem való. ha push-olsz, jól fölkeményedik még a film.
az 50-es évekig az volt a divat, hogy bő expó és finomszemcsés hívás. még az amatőröknél is kevés rontott expó volt! aztán a feje tetejére állították az egészet.
a mai hívók vagy finomszemcsések és egyben életlenek, vagy élesek és egyuttal szemcsések. vagy-vagy. hasonlítsd össze pl a microphent a rodinállal. az élesség és a szemcse egymás ellen "dolgozik". azért ezek finomságok, ne gondolj óriási ellentételekre. az a legjobb hívó amelyik optimálisan hozza mindegyik kívánalmat.
ez a kétfürdős hívó. x-tollal is lehet ezt művelni.
a fixírrel is lehet durvítani a szemcsézetet(hoppá).
szóval mindenkinek magának kell beállítania a filmhívást a saját körülményeihez. remélem több volt, mint nesze semmi fogd meg...
a. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|