Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002-09-25 01:48:12 466
hi mindenki!
nem vagyok okostojás, csekkoljatok plíz. egy füst alatt:
azt hallottam az academy200 film tulképp tmax400 antihalo nélkül(HGyuri).
a c41-es ff-filmek névlegestől eltérő expóra úgy reagálnak mint a színes negák: alexpóra durvul a szemcse, túlexpóra finomodik. éppen fordítva mint az igazi ff-nél. 200 asa-nál legjobb a szemcsézet/élesség(totoo).
Vincent a legfogósabb. lécci nézz utána talán a melyik labba vigyem topikban ajánlottam a kodak x-tolt. beárazva. általános otthoni hívónak kitűnő. lehet vele variálni és 2 évig eláll(hoppá! 5liter kb 60-80 filmhez). saját nagyításhoz be kell lőnöd a hívást a nagyítódhoz. a neopan100 lágy, a neo400 és a neo1600 kemény, a hp5 lágy film. olvass vissza a nagyítókról írtakhoz és meglátod a neo400 és a hp5 ég és föld, kondenzoros gépre kemény nem való. ha push-olsz, jól fölkeményedik még a film.
az 50-es évekig az volt a divat, hogy bő expó és finomszemcsés hívás. még az amatőröknél is kevés rontott expó volt! aztán a feje tetejére állították az egészet.
a mai hívók vagy finomszemcsések és egyben életlenek, vagy élesek és egyuttal szemcsések. vagy-vagy. hasonlítsd össze pl a microphent a rodinállal. az élesség és a szemcse egymás ellen "dolgozik". azért ezek finomságok, ne gondolj óriási ellentételekre. az a legjobb hívó amelyik optimálisan hozza mindegyik kívánalmat.
ez a kétfürdős hívó. x-tollal is lehet ezt művelni.
a fixírrel is lehet durvítani a szemcsézetet(hoppá).
szóval mindenkinek magának kell beállítania a filmhívást a saját körülményeihez. remélem több volt, mint nesze semmi fogd meg...
a.
A hozzászólás:
Vincent Creative Commons License 2002-09-24 22:38:51 465
Alhazen mester! Földi halandó számára is elérhetö otthoni hiváshoz való finom szemcséjü hivót milyent ajánlasz? Neopanokhoz, hp5-ökhöz, akármihez? (prioritási sorrend). Már egyszer beszéltünk itt róla, akkor Microphent ajánlottátok. Mi az optimális megoldás? Költségekröl is felvilágosithatnál ha idöd engedi.

Köszönettel
vincent

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!