|
|
|
|
 |
Gurg
2002-09-25 11:03:59
|
471
|
hmmm, ivory, jól hangzik!
mennyi ez most a bótban?
Forte Docubrom! Honnan tudnék ilyet beszerezni???? |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2002-09-24 17:07:01
|
461
|
miazhogy!
a forte warmtone-ja warmabb az ilfordnál. és van belőle elefántcsont alapú is(ivory)...
egyébként meg visszadobom a papot...
|
|
Előzmény:
 |
Gurg
2002-09-24 16:50:43
|
460
|
"nekem eléggé egyértelműnek szokott tűnni az élesség, számomra az nem szubjektív. a szemcse és a szemcsézet sem."
Én még sajnos nem tartok itt, egyenlőre jobban megy a fotózás, mint a nagyítás, de valahogy azonnal látom, hmmm inkább érzem a csodálatos szemcseszerkezetet......de ez is inkább egy őrület, amikor az embernek még erre is van fölös neuronja, hogy ezen vitázzon. Ha meglátok egy jó FF képet és kiélveztem magam a vizuális metafórákban, azonnal el kezd érdekelni a technika is. Ekkor kezd érdekes lenni, hogy bár a kép dörgedelmes, milyen géppel, milyen objektívvel, milyen negára, azt milyen hívóban, milyen nagyítógéppel, milyen obival, milyen papírra, milyen vegyszerben? Ezenfelül van a szemcseszerkezet.
"ja és nem harapok. segítek is ha kell."
ok, köszi, elkel! pl.: máig nem tudom, mire nagyítsak! Vettem sokezerért Ilfordot vegyszereket, de nagyon úgy néz ki, hogy megpróbálom a Forte barit warmtone-t. Érdemes?
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|