Keresés

Részletes keresés

Gurg Creative Commons License 2002-09-25 11:03:59 471
hmmm, ivory, jól hangzik!
mennyi ez most a bótban?

Forte Docubrom! Honnan tudnék ilyet beszerezni????

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2002-09-24 17:07:01 461
miazhogy!
a forte warmtone-ja warmabb az ilfordnál. és van belőle elefántcsont alapú is(ivory)...
egyébként meg visszadobom a papot...
Előzmény:
Gurg Creative Commons License 2002-09-24 16:50:43 460
"nekem eléggé egyértelműnek szokott tűnni az élesség, számomra az nem szubjektív. a szemcse és a szemcsézet sem."
Én még sajnos nem tartok itt, egyenlőre jobban megy a fotózás, mint a nagyítás, de valahogy azonnal látom, hmmm inkább érzem a csodálatos szemcseszerkezetet......de ez is inkább egy őrület, amikor az embernek még erre is van fölös neuronja, hogy ezen vitázzon. Ha meglátok egy jó FF képet és kiélveztem magam a vizuális metafórákban, azonnal el kezd érdekelni a technika is. Ekkor kezd érdekes lenni, hogy bár a kép dörgedelmes, milyen géppel, milyen objektívvel, milyen negára, azt milyen hívóban, milyen nagyítógéppel, milyen obival, milyen papírra, milyen vegyszerben? Ezenfelül van a szemcseszerkezet.
"ja és nem harapok. segítek is ha kell."
ok, köszi, elkel! pl.: máig nem tudom, mire nagyítsak! Vettem sokezerért Ilfordot vegyszereket, de nagyon úgy néz ki, hogy megpróbálom a Forte barit warmtone-t. Érdemes?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!