Keresés

Részletes keresés

Képkovács Creative Commons License 2002-09-24 11:50:19 454
Nem is kell, ismerem a gyakorlatból :-)
No de kinek a pap, kinek a papné, nem vagyunk egyformák :-)
HGyuri Creative Commons License 2002-09-24 11:45:31 452
mutatsz nekem egyszer egy ilyen képet, vagy képrészletet? Szívesen megnézném, mert én is szeretem viszontlátni a szép szemcsestruktúrát (Tri-X pl), anélkül, hogy fel kelljen húzni nagyon a gépet.
Gurg Creative Commons License 2002-09-24 11:43:52 451
sőt, a diffúzoros sokkal faszább!! :))
A hozzászólás:
Gurg Creative Commons License 2002-09-24 11:41:28 450
hmmmm...látom nem tudom neked elmagyarázni azt a fajta FF szemcsét (az nem tolakodó és nem ordít)

"Szerinted mitől éles egy kép? Ha ordít róla, hogy szemcsés, vagy ha minden finom részlet a megfelelő helyére kerül?"
...fogalmam sincs...
de már az előbb elmondtam, hogy most (2002) nem látnék különbséget (jó-rossz, elés-nem éles) a kettő között, na!

Előzmény:
Képkovács Creative Commons License 2002-09-24 11:22:54 447
Mióta világ a világ (na jó, mióta színeset nagyítok és kipróbáltam mindkettőt ugyanarra a feladatra), mindig is diffúzoros géppel dolgozom, és soha nem hiányzik a szemcsekép nagyobb jelenléte. Mi a fontos, hogy messzire ordítsanak a szemcsék, vagy, hogy éles legyen a képed? - mert a diffúzoros nagyító képe semmivel sem életlenebb, legfeljebb lágyabb, gazdagabb.
A szemcseéles filing maradéktalanul megvan, ha jó lencsével dolgozol, csak épp az a különbség, hogy ez nem tolakodó :-)
Szerinted mitől éles egy kép? Ha ordít róla, hogy szemcsés, vagy ha minden finom részlet a megfelelő helyére kerül?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!