Keresés

Részletes keresés

Képkovács Creative Commons License 2002-09-24 08:57:50 420
Nos nagyítógépeknél a legfontosabb szempontok egyike a képmező egyenletes kivilágítottsága, ezt egy kézifénymérő tologatásával is jól ki lehet mérni. Hasznos, ha jó a fényhasznosító képessége is.
Focomat még nem volt a kezemben de Magnifaxom volt régebben, az bár az árához képest a legjobbnak mondható a maga kategóriájában, a képmezeje nem telejesen egyenletes kivilágítottságú, viszont azonos lámpateljesítmény mellett az egyik legjobb fényhasznosító képességű gép.
Hasznos tulajdonság, ha a gép diffúzoros, mert a diffúz fény nagyon jó retusőr, sok pici karcot, piszkot ujjlenyomatot legyengít, vagy láthatatlanná tesz, és nagyban javítja a kontarsztos témák nagyíthatósági esélyeit. Ha jól tudom a 3-as Magnifax nem ilyen, a 4-es viszont igen.
Az igazi képalkotásban főleg a lencse játszik, a nagyítógép dolga, hogy a filmet a lehető leghomogénebb fénnyel világítsa át.
A szürkésfekete átmenet azon a gépen lesz jobb, amelyiknek diffúzabb a fénye.
A hozzászólás:
Gurg Creative Commons License 2002-09-24 00:29:44 417
mindamellett, hogy vannak apróbb, a technikai különbségekből adódó eltérések, SZVSZ nagy eltérés nem lehet a kettő között első ránézésre...

tűéles szemcséket el lehet érni (persze milyen blendenyílásnál, az már más kérdés)....a tónusgazdagság az, ami részemről megnéztem volna...mi jön ki egy félárnyék fekete-szűrkésfekete átmeneteiből ott és itt...

ezt mondjuk az objektív hozza, nem a váz, amire ráteszik (ez kb. olyan mintha azt néznénk mi rajzol jobban, egy M6-os váz vagy egy F3-váz...)

szóval csak ismételni tudom magam: Magnifax3+Antinewton+Nikkor=győzelem, elérhető áron
Leitz Focomat IIc+Anitnewton+Focotar=győzelem, legenda, nagy szerencsével elérhető kissé borsos áron

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2002-09-23 20:58:33 412
kíváncsi vagyok!
milyen szempontra koncentráltok? nehogy azt mondd a képminőségre.
tényleg

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!