Keresés

Részletes keresés

Gurg Creative Commons License 2002-09-23 16:01:28 408
Százbolha,
ha megütjük ezt a tesztet, mindennek ugyanolyannak kéne lenni. Papír, hívó, ugyanaz a nega, csipesz, stb :)
A hozzászólás:
Százbolha Creative Commons License 2002-09-20 23:24:06 405
Kösz!

Nekem nincsenek jó 24x36-os negáim.
Készíts egyet (ha még nincs) és pár hét alatt eredményt is csiholhatnánk.

Én Polygrade papírt használok.

Százbolha

Előzmény:
Gurg Creative Commons License 2002-09-20 23:17:22 404
"Az aAN üveg sokat számít??"
-szerintem igen, ha két üveg közé szorítod a negát. Sokszor szívtam a newton gyűrűk miatt anno.
"Még egy kérdés: Van két kondenzorom (1) és (3) melyik mihez való? Szégyen de elfelejtettem, és sehol nem találok doksit MF3-hoz."
-Asszem a 3-as leica, az 1-es roll, de úgy tudod legjobban megnézni, hogy a leicához való kondenzorban van a kisebb lencse (és SZVSZ rövidebb is a gyújtótávolsága), a roll pedig a nagyobb üveg...igen, a 3-asnak mintha valami vastagabb feketére lakkozott fém kerete lett volna...asszem...
"Szóval 20x30-ban még nincs különbség?? "
-hmmm...lehet, hogy van, de így, hogy a két nagyító használata között 3-4 év űr van, nehéz eldönteni...amúgy nekem is csak 20*30-as tálam van, de erre a próbára beszereztem volna egy 50*60-ast! :)) (én is a fürdőszobában nagyítok)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!