Keresés

Részletes keresés

Gurg Creative Commons License 2002-09-20 23:17:22 404
"Az aAN üveg sokat számít??"
-szerintem igen, ha két üveg közé szorítod a negát. Sokszor szívtam a newton gyűrűk miatt anno.
"Még egy kérdés: Van két kondenzorom (1) és (3) melyik mihez való? Szégyen de elfelejtettem, és sehol nem találok doksit MF3-hoz."
-Asszem a 3-as leica, az 1-es roll, de úgy tudod legjobban megnézni, hogy a leicához való kondenzorban van a kisebb lencse (és SZVSZ rövidebb is a gyújtótávolsága), a roll pedig a nagyobb üveg...igen, a 3-asnak mintha valami vastagabb feketére lakkozott fém kerete lett volna...asszem...
"Szóval 20x30-ban még nincs különbség?? "
-hmmm...lehet, hogy van, de így, hogy a két nagyító használata között 3-4 év űr van, nehéz eldönteni...amúgy nekem is csak 20*30-as tálam van, de erre a próbára beszereztem volna egy 50*60-ast! :)) (én is a fürdőszobában nagyítok)
A hozzászólás:
Százbolha Creative Commons License 2002-09-20 23:02:06 403
Én 105-ös Rodenstockot meg 50/4 Schneidert használok hozzá.
Az aAN üveg sokat számít?? Ha jól emlékszem, akkor a kisfilmes adapterben nincs is. Szinte mindig rollt nagyítok.
Még egy kérdés: Van két kondenzorom (1) és (3) melyik mihez való? Szégyen de elfelejtettem, és sehol nem találok doksit MF3-hoz.

Szóval 20x30-ban még nincs különbség??
Nem vagyok hajlandó nagyobb tálat venni!!!
Kicsi a sötétkamrám....

Százbolha

Előzmény:
Gurg Creative Commons License 2002-09-20 22:17:16 402
ok, de nem WPC méretben, hanem mondjuk egy laza 50x60, mert akkor jönnek ki igazán az előnyök... :)

azt hozzátenném, hogy 5 évig nagyítottam Magnifax3-on, szereztem egy fain anti-newton üveget belé, meg egy jó kis Nikkor obit és abszolút meg voltam vele elégedve! igaz 30x40 fölé nem nagyon mertem menni, mert a nega síkja meg az alapdeszka soha nem akart beállni 100% parallelbe...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!