Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2002-09-20 23:02:06 403
Én 105-ös Rodenstockot meg 50/4 Schneidert használok hozzá.
Az aAN üveg sokat számít?? Ha jól emlékszem, akkor a kisfilmes adapterben nincs is. Szinte mindig rollt nagyítok.
Még egy kérdés: Van két kondenzorom (1) és (3) melyik mihez való? Szégyen de elfelejtettem, és sehol nem találok doksit MF3-hoz.

Szóval 20x30-ban még nincs különbség??
Nem vagyok hajlandó nagyobb tálat venni!!!
Kicsi a sötétkamrám....

Százbolha

A hozzászólás:
Gurg Creative Commons License 2002-09-20 22:17:16 402
ok, de nem WPC méretben, hanem mondjuk egy laza 50x60, mert akkor jönnek ki igazán az előnyök... :)

azt hozzátenném, hogy 5 évig nagyítottam Magnifax3-on, szereztem egy fain anti-newton üveget belé, meg egy jó kis Nikkor obit és abszolút meg voltam vele elégedve! igaz 30x40 fölé nem nagyon mertem menni, mert a nega síkja meg az alapdeszka soha nem akart beállni 100% parallelbe...

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2002-09-20 22:04:07 401
Barátságtalan gesztus!!!!

Cserébe résztvehetnél egy próbában.

Fugunk egy jó kis negatívot, lenagyítod a leitz-en én meg a Magnifax3-on. (esetleg - a referencia miatt - alhazen-nek titokban álnéven munkaként beadjuk)

Hadd nyugodjak már meg, hogy nem is kell nekem focomat!

Százbolha

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!