|
|
|
|
 |
Százbolha
2002-09-20 23:02:06
|
403
|
Én 105-ös Rodenstockot meg 50/4 Schneidert használok hozzá.
Az aAN üveg sokat számít?? Ha jól emlékszem, akkor a kisfilmes adapterben nincs is. Szinte mindig rollt nagyítok.
Még egy kérdés: Van két kondenzorom (1) és (3) melyik mihez való? Szégyen de elfelejtettem, és sehol nem találok doksit MF3-hoz.
Szóval 20x30-ban még nincs különbség??
Nem vagyok hajlandó nagyobb tálat venni!!!
Kicsi a sötétkamrám....
Százbolha
|
|
A hozzászólás:
 |
Gurg
2002-09-20 22:17:16
|
402
|
ok, de nem WPC méretben, hanem mondjuk egy laza 50x60, mert akkor jönnek ki igazán az előnyök... :)
azt hozzátenném, hogy 5 évig nagyítottam Magnifax3-on, szereztem egy fain anti-newton üveget belé, meg egy jó kis Nikkor obit és abszolút meg voltam vele elégedve! igaz 30x40 fölé nem nagyon mertem menni, mert a nega síkja meg az alapdeszka soha nem akart beállni 100% parallelbe... |
|
Előzmény:
 |
Százbolha
2002-09-20 22:04:07
|
401
|
Barátságtalan gesztus!!!!
Cserébe résztvehetnél egy próbában.
Fugunk egy jó kis negatívot, lenagyítod a leitz-en én meg a Magnifax3-on. (esetleg - a referencia miatt - alhazen-nek titokban álnéven munkaként beadjuk)
Hadd nyugodjak már meg, hogy nem is kell nekem focomat!
Százbolha |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|