Keresés

Részletes keresés

KARVALY Creative Commons License 2002-09-19 12:28:20 423
:)))))))
Nem, nem leszek hatóság, soha nem vágytam ilyen dolgokra. Tudod én segíteni szeretek, aki megkér, vagy kér tőlem valamit, valahogy így esztergálták a génjeimet. Egy bürokratikus rendszerben ez nekem kompromisszumok, elnézése más dolgok felett menne csak, ami első lépés a lépcsőn lefelé. Ha magán praktikában csinálom akkor ezt felróják nekem sk.és ámen. ha valamilyen szisztémában, és név alatt teszem, akkor más a pite. Az ilyesmire kényes vagyok. Bármikor amikor különféle funkcióban voltam a tökéletességre törekedtem. bevallom nem ment mindig, mert ugye a kerítések és akadályok nem minden esetben átmászhatók. Ekkor jön a kiskapú keresés, vagy nyitás. Tudom nagyon nehéz mindenki számára elfogadható és jó törvényeket hozni. Igen, ilyenek vagyunk mi emberek, külömbözőek. De ebben is van jó, nem lesz falanszter.
Ja:) és mivel hiú és igen beképzelt vagyok:DDDD ezért csak igen fáintos munkahely kéne nékem ottan, és olyan fizetéssel, hogy gyermeki lelkemet némi milliókkal ne tudják szemlesűtésre késztetni. No és végtelen szabadság...
Az öltönyös nyakkendős beosztásokat nem tudnám elviselni, farmerban, vagy terepi toprongyomban ugyen kinéznének újgazdagaink a bársonyszékből. Megváltozni meg már nem fogok, ahoz túl öreg vagyok:P

Félre értés ne essen köztünk. A Naplás nekem sem negatívum, hiszen gyermeki életem egy kis színfoltja volt. és ma is szívesen mászkálok ott, persze nem a tekik miatt, de ha látok, örülök nekik. Csak a pénzráfordítást, vagy WWF osztalékokkal és kiírásokkal nem értek egyet. A felhozott Tracker adó-vevő nem indokol egy ilyen kis kaliberű projekt, és ha az anyagi oldalt megnézzük és a szakmai hátteret, és mondjuk össze hasonlítjuk a dévaványai túzok telep eszközparkjára fordított összegekkel és munkaszükségességgel, hát megértenéd felvetésemet.
Persze a naplástói mocsári populáció is kiemelt figyelmet érdemel. De a hazai túzok jövője?
És nem csak a túzok az egyetlen hútlen-védelmi objektum kis hazánkban. Viszont dicséretesen napról napra olvashatunk a zöld lap hasábjain ad-hock projektek és támogatotságaikról.
Engem picit irritál. Nem tudom elhinni, hogy felelős vezetők nem látják. De! valami miatt még is huszadrendű védelmi programok kapnak prioritást.
Persze a túzok példáját vissza hozva, a túzokkal néhány "nemzetközi" támogatástú rókabőrt már lenyúztak. valszeg olyan eredménnyel, hogy erre már a büdös életben nem lehet pénzt obszerválni. maradnak az új, és jóhangzású és támogatotságú pályázatok. Bár hosszútávú remélt eredményeikre és éves függvénytáblázatukra azért kiváncsi lennék...
Számomra mégis miért tűnik úgy, hogy ezek az új dolgok csak "rókabőr" keresési propaganda programok?...

A hozzászólás:
CICA Creative Commons License 2002-09-18 01:48:34 419
Karvaly: a te tapasztalatoddal szerintem sokat tudnál elérni, ha elhelyezkednél egy természetvédelmi pozícióban :))) (már, ha nem abban vagy épp :))
Ez csak arról jutott eszembe, hogy épp a WWF keres most igazgatóhelyettest, ha jól emléxem; elég kemény kritériumok vannak.
Szegával egyetértek, hogy a Naplás-tó nem negatív példa, bár az ilyen figyelemfelhívó akciókban mindig megvan a veszélye annak, hogy az ellenkezője sül el. Ez ugyanolyna, mint az állatkínzásos cikkek; ha nem írja meg az ember, az sem jó, ha meg megírja, az sem, mert mindig lesz pár olyan aberrált barom, aki ötletet merít belőle. Remélhetőleg ebből van kevesebb; remélhetőleg kevesebben vannak, akik hazaviszik a mocsári tekit, meg elengedik a saját ékszerteknősüket, ha elolvassák a WWFesek anyagát. :) én még optimista vagyok :)))
Előzmény:
KARVALY Creative Commons License 2002-09-17 07:56:08 417
Nnna abban lehet igazságod, hogy a teknős cikknél nem hatósági nyilatkozó volt.
Bár számomra hatósági közeg minden olyan személy aki a KÖM-tól, MME-től (bár egyesület, de vezírük hatóságnak tekinti:P) WWF-től kapja a dohányát.
Ja és a rendőrség is az:) Bár ők nem mindig nyilatkoznak védett állatokról.
Ragadozó madaraknál ismerem szeméylesen a nyilatkozókat, ezért adtam hozzájuk a "hatósági" titullust.
Háttér. Én nem örülök, hogy ilyenre jut pénz, mert van egy sor olyan dolog, ami égetőbb szerintem, ismerve a hátterek színes forgatagát és személyi lebontását.
Vitatkozhatunk itt napestig, bár nincs értelme. Néhány általam nagyrabecsült és igen tisztelt "hatósági" munkatárs kivételével azt mondom most is, hogy mindnki az előmenetele érdekében sütögeti a pecsenyéjét, persze úgy, hogy azért ízben ne üssön el a természetvédelemtől, mert az hogy néz ki, ha benne van a Családban...
Tudod, nem tdom mennyire ismered a hazai felállásokat, személyeket, munkájukat.
Én nagyon sok embert megismertem, tiszteltem munkájukat, oszt jöttek a pofonok mondjuk 15 év távlatából, hogy ez ezért történt, és mi lett a a vége..., pl. a kékcsörű récék mind megdöglöttek, pedig milyen jó kis pénz kaptak rá, kíváló projekt írodott, telep felállítódott...
Tudod vannak olyan kézzel fogott dolgok, amikről lehet szépekett mondani, meg lelkeset, azért az mégis csak sáros...
De mivel én optimista vagyok, mindig hiszek abban, hogy a változás mindig hoz jót is, jobb embereket és hatóságot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!