Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2002-09-17 18:36:08 382
imehetsz:

Az év elején volt egy Seagull a Sóosnál 11e-ért késöbb egy másik 15e-ért.
Nem vettem meg mert:
1. Kievvel sem tudok 6x6-ra komponálni
2. Inkább egy Yashica vagy Rollei.... (persze drágábban)

Van néhány linkem, az egyiken leírták, hogy melyik sorozatú lencse a legjobb. Valamelyik f/3,5 (haiku vagy mi?) tipus volt.
Viszont ha bevonatos f/2,8-val kapod nagy baj nem lehet.

Linkek:
http://people.smu.edu/rmonagha/mf/seagull.html
http://www.nelsontan.com/reviews/seagull.html

Némi kezelési utasítás is:
http://www.ephotozine.com/equipment/tests/testdetail.cfm/test_ID/157
http://www.popularphotography.com/Camera/ArticleDisplay.asp?ArticleID=176&page=1

-------------
Biztos szeretni fogod, ha még nincs rollfilmes géped. Egy kisfilmes géphez képest, még ennek a Kinai lencsének is döbbenet a feloldóképessége.
A max. 1/300 záridőtől ne ijedj meg, úgy is blendézni kell.
-------------------

Ha mégsem jön létre az üzlet, akkor lassan eladó sorba kerül egy 6x9 AGFA gépem. (végre találtam Erconát!)
Vagy a CameraOptikában vehetsz 6x6 összecsukható gépet Tessar 80/2.8 nagyon jó lencsével.

Százbolha

A hozzászólás:
imehesz Creative Commons License 2002-09-17 16:34:02 381
[100 bolha]

szia,
sajnos meg nem kaptam meg a gepet :( kb. csutortokon jon meg!

sajna eloben meg nem lattam!

udv,
iM

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2002-09-17 13:31:21 378
imehetsz:

Minek ahhoz leírás.

Blendét, zárat egyértelmű állítani. Élességet látod a keresőben.
Expo előtt zárat felhúzni. Ennyi.

A filmbefűzést kell kicsit gyakorolni, de az sem ördöngösség.

-------------
Milyen lencse van benne? (tipus)

Százbolha

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!