|
|
|
|
 |
Százbolha
2002-09-17 18:36:08
|
382
|
imehetsz:
Az év elején volt egy Seagull a Sóosnál 11e-ért késöbb egy másik 15e-ért.
Nem vettem meg mert:
1. Kievvel sem tudok 6x6-ra komponálni
2. Inkább egy Yashica vagy Rollei.... (persze drágábban)
Van néhány linkem, az egyiken leírták, hogy melyik sorozatú lencse a legjobb. Valamelyik f/3,5 (haiku vagy mi?) tipus volt.
Viszont ha bevonatos f/2,8-val kapod nagy baj nem lehet.
Linkek:
http://people.smu.edu/rmonagha/mf/seagull.html
http://www.nelsontan.com/reviews/seagull.html
Némi kezelési utasítás is:
http://www.ephotozine.com/equipment/tests/testdetail.cfm/test_ID/157
http://www.popularphotography.com/Camera/ArticleDisplay.asp?ArticleID=176&page=1
-------------
Biztos szeretni fogod, ha még nincs rollfilmes géped. Egy kisfilmes géphez képest, még ennek a Kinai lencsének is döbbenet a feloldóképessége.
A max. 1/300 záridőtől ne ijedj meg, úgy is blendézni kell.
-------------------
Ha mégsem jön létre az üzlet, akkor lassan eladó sorba kerül egy 6x9 AGFA gépem. (végre találtam Erconát!)
Vagy a CameraOptikában vehetsz 6x6 összecsukható gépet Tessar 80/2.8 nagyon jó lencsével.
Százbolha |
|
A hozzászólás:
 |
imehesz
2002-09-17 16:34:02
|
381
|
[100 bolha]
szia,
sajnos meg nem kaptam meg a gepet :( kb. csutortokon jon meg!
sajna eloben meg nem lattam!
udv,
iM |
|
Előzmény:
 |
Százbolha
2002-09-17 13:31:21
|
378
|
imehetsz:
Minek ahhoz leírás.
Blendét, zárat egyértelmű állítani. Élességet látod a keresőben.
Expo előtt zárat felhúzni. Ennyi.
A filmbefűzést kell kicsit gyakorolni, de az sem ördöngösség.
-------------
Milyen lencse van benne? (tipus)
Százbolha
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|