|
|
 |
CICA
2002-09-18 01:48:34
|
419
|
Karvaly: a te tapasztalatoddal szerintem sokat tudnál elérni, ha elhelyezkednél egy természetvédelmi pozícióban :))) (már, ha nem abban vagy épp :))
Ez csak arról jutott eszembe, hogy épp a WWF keres most igazgatóhelyettest, ha jól emléxem; elég kemény kritériumok vannak.
Szegával egyetértek, hogy a Naplás-tó nem negatív példa, bár az ilyen figyelemfelhívó akciókban mindig megvan a veszélye annak, hogy az ellenkezője sül el. Ez ugyanolyna, mint az állatkínzásos cikkek; ha nem írja meg az ember, az sem jó, ha meg megírja, az sem, mert mindig lesz pár olyan aberrált barom, aki ötletet merít belőle. Remélhetőleg ebből van kevesebb; remélhetőleg kevesebben vannak, akik hazaviszik a mocsári tekit, meg elengedik a saját ékszerteknősüket, ha elolvassák a WWFesek anyagát. :) én még optimista vagyok :))) |
|
 |
szega
2002-09-17 15:33:13
|
418
|
Hatóság-nem hatóság különbség. Lényeges, hogy a hatósági személyen számonkérhető minden, amit tesz vagy mond. Elvileg. :)))) A civil szervezet képviselőjén meg nem, ő azt mond, ami éppen jólesik. Csak a lelkiismeretén múlik.
Amúgy szerintem sem érdemes vitatkozni. A negatív példák mindig meglesznek, de a Naplás-tavat én nem tartom annak, persze ez csak az én véleményem... :))) |
|
A hozzászólás:
 |
KARVALY
2002-09-17 07:56:08
|
417
|
Nnna abban lehet igazságod, hogy a teknős cikknél nem hatósági nyilatkozó volt.
Bár számomra hatósági közeg minden olyan személy aki a KÖM-tól, MME-től (bár egyesület, de vezírük hatóságnak tekinti:P) WWF-től kapja a dohányát.
Ja és a rendőrség is az:) Bár ők nem mindig nyilatkoznak védett állatokról.
Ragadozó madaraknál ismerem szeméylesen a nyilatkozókat, ezért adtam hozzájuk a "hatósági" titullust.
Háttér. Én nem örülök, hogy ilyenre jut pénz, mert van egy sor olyan dolog, ami égetőbb szerintem, ismerve a hátterek színes forgatagát és személyi lebontását.
Vitatkozhatunk itt napestig, bár nincs értelme. Néhány általam nagyrabecsült és igen tisztelt "hatósági" munkatárs kivételével azt mondom most is, hogy mindnki az előmenetele érdekében sütögeti a pecsenyéjét, persze úgy, hogy azért ízben ne üssön el a természetvédelemtől, mert az hogy néz ki, ha benne van a Családban...
Tudod, nem tdom mennyire ismered a hazai felállásokat, személyeket, munkájukat.
Én nagyon sok embert megismertem, tiszteltem munkájukat, oszt jöttek a pofonok mondjuk 15 év távlatából, hogy ez ezért történt, és mi lett a a vége..., pl. a kékcsörű récék mind megdöglöttek, pedig milyen jó kis pénz kaptak rá, kíváló projekt írodott, telep felállítódott...
Tudod vannak olyan kézzel fogott dolgok, amikről lehet szépekett mondani, meg lelkeset, azért az mégis csak sáros...
De mivel én optimista vagyok, mindig hiszek abban, hogy a változás mindig hoz jót is, jobb embereket és hatóságot. |
|
Előzmény:
 |
szega
2002-09-13 11:06:49
|
407
|
Karvaly!
"...és persze az a hatósági nyilatkozótól sohasem hangzik el (pl. a teknős cikknél detto)...
Tudtommal NEM a hatóság nyilatkozott.
Sok mindenben van részigazságod, de ha látnád a hátteret, örülnél, hogy egyáltalán jut ilyesmire pénz... :((( |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|