|
|
|
|
 |
Rianna
2002-09-12 11:22:26
|
400
|
Kicsit félreértettél, de az is igaz amit te írsz..:)
Én arra céloztam Karvalynak, hogy akit "leleplezett" tegnap, azt én hajdan tiszteltem! Az illető egy olyan dolgot képvisel, ami a természetvédelem kulcsfontosságú pillére lehetne, de úgy tűnik csak kifelé és látszatra, meg feltűnésileg teszi, mellette meg a saját zsebét és a személyes ellenszenvét fontosabbnak tartja, mint a kötelességét. Ráadásul olyan dolgot enged meg egyeseknek (persze érdekből=pénz zsebbe), amit kifejezetten tilt az általa képviselt eszme. Baromi visszatetsző, és kiábrándító. És sajnos ez nem Magyarországra, hanem a világra is ugyanúgy jellemző. Csak épp ismertem az illetőt, azért akadtam ki mégjobban. Pedig elég lett volna a többi országban zajló dolog is hozzá. |
|
A hozzászólás:
 |
mestska
2002-09-12 11:12:29
|
398
|
"hogy ennyire szar emberek jussanak döntéshelyzetbe."
azt hiszem enyhén fogalmazol. szerintem az általad említett jelző igen gyenge kifejezés azokra az emberekre, akik megválasztatják, beprotezsáltatják magukat bármilyen szervezetbe(parlamenttől a kukás szakszervezetig), azután pedig nem azt csinálják ami a dolguk.(lenne)
Csak tengnek lenegnek, fontosnak látszanak, markolják fel a nagy pénzeket, és mindenbe beleszólnak, mintha értenének valamihez is.
Ez minden szakmában előfordul, s sajnos az esetek 80-90 %-ban ez jön be a mai Magyarországon, a protekció.
Hogy olyan ember kerül a MÁV élére például, aki világéletében nem utazott vonattal.
ogy olyan ember volt évekig a földművelséi tárca elnöke, aki egy kaszát se tud megfogni rendesen, még egy fotó erejére sem.
És ez csak két példa volt, mindenhol a kormányhűség dönt a vezető pozíciókban. Pont ugyanúgy, mint mondjuk 30 éve.
Semmi nem változott.
|
|
Előzmény:
 |
Rianna
2002-09-12 11:02:46
|
396
|
A tegnapi beszélgetésünk után totál kiakadva értem haza, azon járt az agyam, hogy nem létezik, hogy ennyire szar emberek jussanak döntéshelyzetbe.. És hogy a világ pocsékul működik, az ember egy kizsákmányoló állat, vagy inkább vírus (felemészti a környezetét)!
Szóval picinyt összetört a féltve óvott idealizmusom... De azért még bizakodó maradtam.
Szívesen dogloznék természetvédelmi vonalon, így legalább egy emberről tudnám biztosan, hogy komolyanveszi és nem korrumpálható! Párommal beszélgettem, aszongya, hogy sajnos erre a területre (szaftos pozíciók) a pénzéhesek sokkal törtetőbben pályáznak, így sajna inkább ők kerülnek oda.. Mármint azokra a munkahelyekre, ahol tenni is lehet valamit esetleg ebben a témában. Hmmm...
Ezzel picit szította a kűzdőkedvemet... :)) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|