|
|
 |
szega
2002-09-13 11:06:49
|
407
|
Karvaly!
"...és persze az a hatósági nyilatkozótól sohasem hangzik el (pl. a teknős cikknél detto)...
Tudtommal NEM a hatóság nyilatkozott.
Sok mindenben van részigazságod, de ha látnád a hátteret, örülnél, hogy egyáltalán jut ilyesmire pénz... :((( |
|
 |
Rianna
2002-09-12 11:02:46
|
396
|
A tegnapi beszélgetésünk után totál kiakadva értem haza, azon járt az agyam, hogy nem létezik, hogy ennyire szar emberek jussanak döntéshelyzetbe.. És hogy a világ pocsékul működik, az ember egy kizsákmányoló állat, vagy inkább vírus (felemészti a környezetét)!
Szóval picinyt összetört a féltve óvott idealizmusom... De azért még bizakodó maradtam.
Szívesen dogloznék természetvédelmi vonalon, így legalább egy emberről tudnám biztosan, hogy komolyanveszi és nem korrumpálható! Párommal beszélgettem, aszongya, hogy sajnos erre a területre (szaftos pozíciók) a pénzéhesek sokkal törtetőbben pályáznak, így sajna inkább ők kerülnek oda.. Mármint azokra a munkahelyekre, ahol tenni is lehet valamit esetleg ebben a témában. Hmmm...
Ezzel picit szította a kűzdőkedvemet... :)) |
|
A hozzászólás:
 |
KARVALY
2002-09-12 10:25:41
|
393
|
:)
Tegnap este is hasonlóról beszéltünk, értem itt a WWF témáinak a szponzorálását, egyes emberek hobbyjának támogatásásra.
Egy barátom részt vesz ebben a naplástavi teknösbuziságon. Engem nem magasztal a dolog, hiszen egy mesterségesen kialakított tóról van szó, ahol az ökölógiát ember alkotta és tartja kézben, mint az én otthoni tavam, kicsit persze nagyobba. Itt is ki lett anno kaparva egy nagy gödör, amit a TSZ használt libaúsztatónak. csak azért tudom, mert ott laktam és állandóan ott csavarogtam. A szilas meg hozta az élővilágát bele + a vizimadarak és akvaristák, velem együtt. Oszt bukott a rendszer, mindenki akarta a tavat, yoooo biznisz (úgy is lett). Minden féle hírekkel együtt. Szal leengedték a tavat, ha jól emléxem 80valahányban, úgy az eleje táján. Ne tudd meg, hogy a térdig érő pocsojákban mennyi kárász, vörösszárnyú keszeg és nyurgaponty volt. A medret totál kikaparták és elszállították a benne rejlő ezernyi élettel. Majd pecató lett, ami ugye a maga intenzív telepítésével nem ökológiai egységet, hanem üzletpolitikát képvisel. Ismét lett benne hal és viziszárnyas, békák, stb. Néhány megunt tekit is bele dobtak. Na most ezeket "kutatják" az erre ad-hoc összehozott és támogatott emberek. csupa zizin nevelkedett belvárosi, aki a pesti tótól beájul. Ezek még nem láttak igazi természetes vizeket... Azokra miért nem kérnek ilyen nemzetközi támogatást?
Nem kevés pénzt kaphattak, mert az egyik képen látható a Finn adó-vevő készülék, amit mi is használunk madarainkhoz (Tracker cég fémjelezve).
Most olyan 2000EU körül lehet az ára.
Van a tóban négy teknős, barátom szerint ezeket varsázzák vissza folyamatosan, a páncélok mintája a határozó kulcs, jó mi?:P
Tood tegnap mondtam, vannak dolgok, amik a háttérben vannak és kikozmetikázva, hogy a hatóság fémjelezze, hogy mire "költi" a pénzt, így kerül publikálásra. Húdeerőszöldek vagyunk, meg nagy az isten állatkertje, van téma bőven, csak támogassák:P
Szeritnem ezt a pénzmennyiséget, ha betolták volna egy eliszaposodott és halálra ítélt csodálatos dunai, vagy tiszai holtágeggyüttesre, több teknőst, és további kétéltű és hüllőt mentettek volna meg, mint a 8kerből összerakott csapatmunka eredménye lesz.
Ez nem pesszimizmus, már ismersz picit, én örök optimista vagyok, no ja és reális talajfogó:)
Csak zárójelben mondom, hogy egy általam imádott természetes környezetben két kirakott varsában egy éjjel fogtunk három diszperzites vödör mocsári teknőst, húsz után már nem számoltam, mert azzal voltunk elfoglalva, hogy a haltolvajokat mielőbb kivegyük és egy másik csatornába áttelepítsük őket. Különben volt, hogy horoggal egy délután fogtam két éve három tekit, különböző méretben, pecázás közben gilisztával. Gondolhatod milyen állomány van ott. Még sem reklámozom, hogy ott szép állománya van a hazai mocsári teknősnek, mint a cikk írója tette, hogy a Naplásban szép állomány él, ja négy egyed...
Tudod ezek a publikálások mindig veszélyesek, főleg most, amikor a kerti hobby tavak terjedőben vannak. Most majd a sok hétvégi túrista, fogja a BKV bérletét és kikirándul a kékbusszal megközelítő természetvédelmi területre, hátha...
Madaraknál is ez a helyzet. pl. amikor a nyár közepén kirabolták a parlagi sas fészkét. mert mit hall az anyagiakban alultáplált egyszerű ember. Hogy 1 milla az értéke annak a kampóscsőrűnek. Gondulkodik, nézi az újságot, elolvastatja mással is, jól értie. oszt elmegy és kiveszi a fiókákat, mert ha csak a felét kapja már jól járt. és persze az a hatósági nyilatkozótól sohasem hangzik el (pl. a teknős cikknél detto), hogy az eszmei érték nem= a forgalmi értékkel, főleg nem a kocsmai bizniszével. Oszt mi lesz a madárral, jobb esetben valahogy szájhagyomány útján képbe kerül és visszakobozzák, rosszabb esetben az eladhatattlan "dögöt" kitömetik, elengedik és az elpusztul, mert már tollazatában és lelkileg összetört, ráadásul fióka lévén önállátóképtelen, ha netán szlovákokhoz kerül, akkor a tepsiben is végezheti. Cigányokról még nem hallottam, hogy ragadozó madarat ettek volna. Bár kinézek belőlük is mindent:)
Na most ennyi jutott eszembe a cikk kapcsán. Ja, még jó, hogy a következő cikk, "védelmi" beszéd nem a tengeri levesteknősről szólt, mert ha a magyar gondolkodóba esik, a mocsári teki is valami hamisgulás martaléka lészen:DDDDD |
|
Előzmény:
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|