Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002-09-12 10:21:29 360
hi!

javaslatom ff filmhívásra:
Kodak X-tol hogy mér(kábé 3000Ft/5lityi)
(1)stabil: 5 lityit beoldotok és kis PET-palackokba szétporciózzátok(csurig tőtve levegő nuku) 2évig nem lesz gond a hívóra ha keveset használtok is uígy bánni az épp használatba vett adaggal is
(2)finomabb szemcsét ad minta D76
(3)jól lehet vele "játszani"
(4)majd rágyüttök

javaslatom ff nagyításra:
Forte baritált polygrade péjpör mög Forte hívó(vanbelőlle 3 féle) hogy mér
(1)a zára
(2)minősége : csekkoljátok a többi márkához
(3)pl warmtoneban mikvannak
(4)majd rágyüttök(pl ócsó hívóból mindég fresset lehet használni etc...)
(5)viszonylag ócsón lehet polygrade szűrőhöz jutni meg akkor csak 1féle péjpör kő

nasszóval mit kap6tok a pénzetekért

tippek:
a Brezina "könyve" megérne egy topikot: vak vezet világtalant

csá

A hozzászólás:
Százbolha Creative Commons License 2002-09-12 02:07:13 359
Ja, általában a PoleStar-ban vásárolok, De az Ilfordtól is rendeltem már utánvéttel.

Mióta kaptam jó tippeket, meg a Brezina könyvét szinte kizárólag MultiGrade papírt használok, hozzá az Ilford MG hívóját.
Fortéban is hívtam már Poligradet, nagy különbséget nem láttam, de mégis inkább az Ilford hivót választom, ha lehet.

Százbolha

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2002-09-12 01:53:48 358
Ne vicceljél már!!

Tudom, hogy a Microphen és a D76 drága (kb. 1200Ft), de megéri!! Ha törzsoldatot csinálsz belőle, akkor 2-4 alkalomra, 4-8 negát biztosan lehet vele laborálni.

Mivel a tonusos negát szeretem, ezért az HP5-öt Microphenben a TMax-ot meg D76-ban hívom, vagy annak megfelelő ilford hívóban.

-----------
De, ha rosszul tudom, majd alhazen megmondja a frankót...

Százbolha

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!