Keresés

Részletes keresés

6x9 Creative Commons License 2002-09-11 19:39:24 355
Hát mindent én sem tudhatok:) Tulajdonképpen van néhány ősrégi ezeréves hívórecept, amit 40-50 évvel ezelőtti fotóskönyvekben látni, aztán ezeket szinte megszólalásg, vagy néhány miligram eltéréssel forgalmaznak sajátjukként is a gyárak. Csak már annyira nem foglalkozik az összetétellel senki, hogy elfelejtődtek ezeknek a kotyvalékoknak a speciális jótulajdonságaik. A Microfennek pedig nekem is megvolt valahol az összetétele, nem egy gagyi trutyi.
De a ma is kapható nevesebb (nem spéci) vegyszerek közül szinte mind jó általános célra, szerintem fontosabb, hogy mindig ugyanazt használd, és ismerd ki a tulajdonságait.
A hozzászólás:
Vincent Creative Commons License 2002-09-11 19:25:04 354
Microphen? Jó Neopanhoz is? Gondolom nincs teljesen univerzális. Esetleg a papirhivó? :)

Köszönöm a választ.

Előzmény:
6x9 Creative Commons License 2002-09-11 18:55:24 353
Microphent használtam nagyon régen az ILFORD HP4-hez, 5-höz, vagy sima 400-ashoz. az szép volt, de amikor Kodakot filmet is elkezdtem használni, áttértem D76-ra. Az Ilford azzal is simán vette az akadályt, bár, mintha a Microval szebb lett volna a szemcsézet - vagy én vakultam meg teljesen, na mindegy, ne bonyolítsd túl...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!