Keresés

Részletes keresés

ezüst_pixel Creative Commons License 2002-09-06 12:51:30 346
mondta itt valaki, hogy a legyek után fotópapírral hadonássz a hívó fölött?:)
fátyol a képek kínzása és vallatása során leginkább a nagyítóból kiszüremkedő és falakról visszavert fény miatt keletkezik, vagy ha túl sokáig, túl közelről éri a sötétkamralámpa fénye.

...ja, hogy már a hívód is "fáradt"?? akkor tényleg térj át sürgősen a digitre!:)

A hozzászólás:
li-pi Creative Commons License 2002-09-06 11:12:05 345
Köszi! :-)
Tehát keményebb papír, több próbacsík, hívásmegszakítás....
A fátyolosodást nem az okozza elsősorban ha sokszor kap levegőt a hívás közben a papír, vagy nem jó a hívó (fáradt) ?
Előzmény:
ezüst_pixel Creative Commons License 2002-09-06 09:29:08 343
A legnehezebb ilyenkor a nagyítás helyes expozíciójának eltalálása, amit nem úszol meg próbacsíkok nélkül. A normálisnál viszont egy fokozattal keményebb papír kell (BH-s, illetve változtatható gradációjú papírnál a (polymax) szűrőt 1-2 értékkel keményebbre kell cserélni) Tovább finomítható a dolog, ha a hívást megszakítással lassítod (vízbe teszed, aztán vissza a hívóba), de túl sokat azért így sem lehet pöcsölni, mert fátyolosodhat.

(A legegyszerűbb eljárás viszont az, ha felvételnél kb. 5 másodperccel többet gondolkozol az expozíciós időn!:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!