Keresés

Részletes keresés

li-pi Creative Commons License 2002-09-06 11:12:05 345
Köszi! :-)
Tehát keményebb papír, több próbacsík, hívásmegszakítás....
A fátyolosodást nem az okozza elsősorban ha sokszor kap levegőt a hívás közben a papír, vagy nem jó a hívó (fáradt) ?
Képkovács Creative Commons License 2002-09-06 09:46:11 344
"(A legegyszerűbb eljárás viszont az, ha felvételnél kb. 5 másodperccel többet gondolkozol az expozíciós időn!:))"

:-))))

Az esetek 99%-ában minden későbbi problémára gyógyír.

A hozzászólás:
ezüst_pixel Creative Commons License 2002-09-06 09:29:08 343
A legnehezebb ilyenkor a nagyítás helyes expozíciójának eltalálása, amit nem úszol meg próbacsíkok nélkül. A normálisnál viszont egy fokozattal keményebb papír kell (BH-s, illetve változtatható gradációjú papírnál a (polymax) szűrőt 1-2 értékkel keményebbre kell cserélni) Tovább finomítható a dolog, ha a hívást megszakítással lassítod (vízbe teszed, aztán vissza a hívóba), de túl sokat azért így sem lehet pöcsölni, mert fátyolosodhat.

(A legegyszerűbb eljárás viszont az, ha felvételnél kb. 5 másodperccel többet gondolkozol az expozíciós időn!:))

Előzmény:
li-pi Creative Commons License 2002-09-06 09:13:20 342
Sziasztok!

Van egy tekercsem amin van egy pár alulexponálodott kocka. Tudnátok valamilyen jótanáccsal szolgálni arra vonatkozólag, hogy hogyan hozhatnám ki a legtöbbet ezekből a kockákból? Gondolok itt elsősorban arra, hogy hogyan lehet papíron növelni a kontrasztot úgy hogy azért a fehérek se égjenek be, és a fekete részeken is maradjanak részletek. Már amennyire ez lehetséges.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!