|
|
|
|
 |
li-pi
2002-09-06 11:12:05
|
345
|
Köszi! :-)
Tehát keményebb papír, több próbacsík, hívásmegszakítás....
A fátyolosodást nem az okozza elsősorban ha sokszor kap levegőt a hívás közben a papír, vagy nem jó a hívó (fáradt) ?
|
|
 |
Képkovács
2002-09-06 09:46:11
|
344
|
"(A legegyszerűbb eljárás viszont az, ha felvételnél kb. 5 másodperccel többet gondolkozol az expozíciós időn!:))"
:-))))
Az esetek 99%-ában minden későbbi problémára gyógyír.
|
|
A hozzászólás:
 |
ezüst_pixel
2002-09-06 09:29:08
|
343
|
A legnehezebb ilyenkor a nagyítás helyes expozíciójának eltalálása, amit nem úszol meg próbacsíkok nélkül. A normálisnál viszont egy fokozattal keményebb papír kell (BH-s, illetve változtatható gradációjú papírnál a (polymax) szűrőt 1-2 értékkel keményebbre kell cserélni) Tovább finomítható a dolog, ha a hívást megszakítással lassítod (vízbe teszed, aztán vissza a hívóba), de túl sokat azért így sem lehet pöcsölni, mert fátyolosodhat.
(A legegyszerűbb eljárás viszont az, ha felvételnél kb. 5 másodperccel többet gondolkozol az expozíciós időn!:)) |
|
Előzmény:
 |
li-pi
2002-09-06 09:13:20
|
342
|
Sziasztok!
Van egy tekercsem amin van egy pár alulexponálodott kocka. Tudnátok valamilyen jótanáccsal szolgálni arra vonatkozólag, hogy hogyan hozhatnám ki a legtöbbet ezekből a kockákból? Gondolok itt elsősorban arra, hogy hogyan lehet papíron növelni a kontrasztot úgy hogy azért a fehérek se égjenek be, és a fekete részeken is maradjanak részletek. Már amennyire ez lehetséges.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|