Keresés

Részletes keresés

KARVALY Creative Commons License 2002-09-06 10:40:44 381
Kukál ki a fejiből= oldalt fél szemmel tekinget, fontoskodva, meg erősen szugerálva, meg érdeklődve.

Azt nem is meséltem! Hétvégén a nagyobbik fiamat tanítom vezetni, meg némi sásért mentünk ki egy puszta jellegű helyre, ahol egy kiszárat árokban még itt-ott van némi pocsolya. Látjuk, hogy két félroma egy régi, nagy vesszőből font kenyérkosárral szűri az alig párcentis, iszapos vizet. Mondom a gyereknek hajtsunk oda, hátha csíkásznak, ami ugye védett, minden fajában.
Há tényleg kiderül, hogy csíkot is próbálnak gyűjteni, de már csak néhány körömnyi kis kárászt és razbórát hagytak a gémeg a pocsojában. Mondja a dirigálósabbik, hogy tava van otthon, és hogy itt a hatóság hagyja összeszemetelni ezt a csodálatos mocsaras részt, meg kiszáradni, és ő mielőtt itt minden kiszárad és a gémek és egyébb állat (disznóakol a közelben) martaléka lesz, haza viszi a tavába, hogy ha még egyszer víz jutna ide, akkor ő újra tudja telepíteni ezt a kipusztult ökológiai rendszert. Csudálkoztam is a megnyilvánulásán, mondta fejből, hogy mennyi kecskebéka, gyepi és erdei volt itt, amíg volt víz és mennyit megzabáltak a szűrke és fehér (kócsag) gémek. fejből tudta még az órvosi pióca árfolyamát is:) Végül is picit meglepett, hogy tényleg igaza van, mert térdig jártunk a szemétben, pedig nagyon klassz hely ám, rengeteg madárral, a szalakótától a kuvikig mindent láttunk, még egy fiatal tollruhás rétisast is.
Lényeg, hogy jött a második döbbenet. Aszongya a MISKA, mert bemutatkozott illendőn, hogy tudod-e komám mijaz a vizibornyú?
Na Rianna kedves, halottál már ilyenről? Aszongya, hogy ez egy ősvilágból ittmaradt álllat. Akkora mint egy pézsma patkány, hat lába van és olyan faka, mint az ebihalnak. Éccaka jár ki ide a legelőre rágcsálni. Ő is csak hallomásbúl ismerte, de a múlt héten, amikor szinte mindenhonna eltünt az árokből a víz (pedig májusban még nyakig ért és fogták benne a nyurgapontyokat és kárász-compó hadakat), akkor itt a pocsoját szűrték megint, és akkor fogott egy ilyet!!!!!!!! Mindjárt eszébe jutott a gyerekként őt ért rémiszgetési mesék. Hát csudálkozott is nagyon. Szatyorba kötötte és haza vitte a tavába. Aszonta, bármikor meglátogathatom, ad tanácsot a tavamhoz, mert neki már 5 éve működik, teljesen természetes anyagokból, mint ami itt is terem, nem használ, sem szűrőt, sem fáintos folyadékokat a vízminősége még is jó, és a lápi póctól a réti csikon keresztül a "vizibornyúig" minden prímán él a tavában.
Ez halál komoly, tanúm a fiam. Ez a bornyún gondolkodtam erősen. Ami rágcsálószerű fogakkal rendelkezik és lapát farka van, mint az ebihalnak, és pézsma nagyságú+szerű, az csak egy süldő európai hód lehet. Bár annak nincs hat lába, ha csak nem egy mutáns. Minden esetre érdekes. ha nem lennék rasszista:))) el is mennék a cigánysorra megnézni azt a tavat és a "vizibornyút". Még morfondírozok, azért piszkál kicsit a dolog, mert a manus nagyon bizonygatta és leírogatta az állatot többszőr is az egy óra alatt és mindig ugyan úgy...

A hozzászólás:
Rianna Creative Commons License 2002-09-05 14:13:01 380
Mit jelent az, hogy kukál?
Előzmény:
KARVALY Creative Commons License 2002-09-05 13:40:35 379
Érdekes, érdekes:)
Közben bele olvasgattam az álatvédelmi irományokban is azon alinken...:)
Hogyan lehet nélkülözni az állatkisérleteket + (kell):) Ámulattal nézném egy szövetkultúrán mért vérnyomáscsökkentő, vagy agyértágító hatását...
A méh összehúzót és fogamzásgátlót dettó:)
Szőrme tenyésztés= koncentrációs tábor...
Tényleg méregzöld a lap:P
A vadászatot és ferpléjét már nem is kommentálom.

Viszont képzeld el, hogy tegnapelőtt, miközben repítettem a madaramat, fekete gólya repült át felettem. Somogyországom, azon belül is a Nagyberekben ez azért nem olyan ritka, mint itt a gödöllői dombság lábánál, Pest mellett.
Igaz tegnap a madaramnak köszönhetően, láttam egy parlagi sast, néhány héját és egerész ölyvet, ismét egy barna kányát, és a három kabát:)
(A madaramnak köszönhetően annyit jelent, hogy ő egyből mereven kukál az égre, ha valami ragadozót lát. Csak a tekintetét kell követni, és a magasságokat fókuszálni. Most meg már elkezdődött az őszi vonulás, nap mint nap lehet érdekes dolgokat láni a felhők szárnyán:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!