|
|
|
|
 |
Képkovács
2002-09-04 22:20:54
|
340
|
| Még annyit, hogy 400 ASA feletti érzékenységű filmek minőségén kevesebbet ront 1-2 érték push, ezért ott még végszükségben szokás alkalmazni, de 100 ASA környezetéből indítva már többnyire katasztrófa az eredmény. |
|
 |
Képkovács
2002-09-04 22:14:53
|
339
|
A push alaptulajdonsága, hogy alig nő az érzékenység, viszont durván nő a kontraszt. Amit nyersz érzékenységben a réven, azt eldobod tónusvisszaadásban a vámon :-)
Színesnél meg még legalább jól felborul a színegyensúly is, fából vaskarika.
A push az egyik legnagyobb parasztvakítás :-(((
A lágyabb papírtól szvsz csak szürkébb lenne, de a kiégett, besült hatás ugyanúgy megmardna. |
|
A hozzászólás:
 |
MoJo2
2002-09-04 22:03:05
|
337
|
Hátha ez a megfelelő fórum...
Van egy HP100-as negatívom 400-ra pusholva.
Színes papíron nagyon keménynek tűnik.
Kérdés: rendes FF laborban normál, vagy lágyabb papírron jobban előjönne?
Esetleg van valami más kevésbé kemény film?
Kösz,
Mojo |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|