Keresés

Részletes keresés

dörzsölt Creative Commons License 2002-09-04 22:08:07 338
Igazad van, nem negyed fényértéken múlik.
A hozzászólás:
eke Creative Commons License 2002-09-04 21:55:05 336
ne parázzá má' vazzeg!

Előzmény:
dörzsölt Creative Commons License 2002-09-04 21:40:05 335
Ide is, hátha.

Szerintetek az Ilford filmek mennyire vannak pontosan kalibrálva, vagyis, a Kodak- szakirodalomban megadott értékekhez képest van-e eltérés, ha az abban megadott expozíciós értékekhez tartom magamat, de nem Kodak filmet használok? Például, a Kodak szürkelaphoz megadott, Kodak T-Maxra vonatkozó expozíciós értékeket mennyire alkalmazhatom Ilfordra? Vagy tartsam szárazon a puskaport és bízzak Andris órájában a Kokopellinél?

d.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!