Keresés

Részletes keresés

eke Creative Commons License 2002-09-04 21:38:08 334
Nem hallok NAGYOT! Ne ordíts, mi baj? :-)
Eke
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2002-09-04 16:54:49 331
KÖSZ EKE!
üdv.
alhazen
Előzmény:
eke Creative Commons License 2002-09-04 16:52:12 329
FF az akitôl a fotózás alapjait ellestem azt mondta:
"ami FF-nben nem jó, az színesben sem lenne jó!"
ha nem is fogadtam el, de vissazfelé nem működik, mert ami színesben jó kép, az viszont fekete fehéren nem biztos hogy jó...

szóval ez másik műfaj mások a szabályok, Ansel Adams.
Tóth Pista bácsi meg azt mondja, hogy nagyon komplikált a színes fotózás, ezért maradt ô mindig a FF -nél. És nem technikailag gondolta nehéznek.

nincsennek averzióim, senkit nem beszélnék le a fekete-fehérrôl..
Én is gyúrtam a témát, és megtanított a helyes kompozícióra, mert a nagyítógép alatt könnyű volt vágni. Aztán ez a diával rögzült, asszem az a legszigorúbb "tanítómester".
Nemrég a nálam vendégeskedô 70 feletti külhonban élô fotóművész rokonom nosztalgiázva, hévvel mesélt a 20 -30-40 évvel ezelôtti papírokról, hogy azok milyen anyagok voltak, tele ezüsttel, micsoda tónusok.
Ma a digitális papírképeken alig van tónusterjedelem... stb stb..
igaz hogy náli éppen aegy D-30 vigyorgott...
szóval megfér ez még néhány 100 évig mellettünk...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!