|
|
|
|
 |
eke
2002-09-04 16:52:12
|
329
|
FF az akitôl a fotózás alapjait ellestem azt mondta:
"ami FF-nben nem jó, az színesben sem lenne jó!"
ha nem is fogadtam el, de vissazfelé nem működik, mert ami színesben jó kép, az viszont fekete fehéren nem biztos hogy jó...
szóval ez másik műfaj mások a szabályok, Ansel Adams.
Tóth Pista bácsi meg azt mondja, hogy nagyon komplikált a színes fotózás, ezért maradt ô mindig a FF -nél. És nem technikailag gondolta nehéznek.
nincsennek averzióim, senkit nem beszélnék le a fekete-fehérrôl..
Én is gyúrtam a témát, és megtanított a helyes kompozícióra, mert a nagyítógép alatt könnyű volt vágni. Aztán ez a diával rögzült, asszem az a legszigorúbb "tanítómester".
Nemrég a nálam vendégeskedô 70 feletti külhonban élô fotóművész rokonom nosztalgiázva, hévvel mesélt a 20 -30-40 évvel ezelôtti papírokról, hogy azok milyen anyagok voltak, tele ezüsttel, micsoda tónusok.
Ma a digitális papírképeken alig van tónusterjedelem... stb stb..
igaz hogy náli éppen aegy D-30 vigyorgott...
szóval megfér ez még néhány 100 évig mellettünk... |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2002-09-04 15:30:22
|
327
|
Szia eke!
Több tiszteletkör után
télleg érdekel hogy egy természetfotós hogyan áll hozzá a ff-hez.
Egészen konkrétan Te eke mit gondolsz erről?
Érdemes téged kérdezni?
üdv.
alhazen |
|
Előzmény:
 |
eke
2002-09-04 08:13:35
|
324
|
elég ha 1x törnek össze az orsóid a filmjeid meg a centrifúúgád....
eke |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|