Keresés

Részletes keresés

DarkSide Creative Commons License 2002-09-03 11:51:23 232
Ja még annyit. A rockzene tagolódása nem olyan, mint azt leírod. Négy fő része van egy számnak, ezen kívül lehet még bevezetés és levezetés.
A négy fő rész közül az első teljesen a szövegnek van alárendelve(ha nme istrumentális zenéről van szó), a második szintén a szövegé és a refrén jelenik meg a végén, a harmadik rész a szóló(ka)t foglalja magába, a negyedik rész ismét a szövegé és a refréné. :)

Az elektrónikus zene tagolódását illetően lesulytó véleményemet már kifejttem kicsit régebben. :) Én sajnos így látmo a dolgot.

A hozzászólás:
DarkSide Creative Commons License 2002-09-03 11:47:16 231
Az elöbb(előző hozzászólásomban) kifejtettem, minek tartom az elektrónikus zenét.

A klasszikus bakelitet életben tartják azok, akik szeretik a klasszikus minőségi zenehallgatást. Mert ezeknek a bakeliteknek a száma, amikről Te beszél(amiket a DJ használnak) nem lehet sokkal több, mint amennyit egy nagyobb rock zenekar kiad kuriózumként(festve, szinesben, más számsorrenddel). :)

Előzmény:
minimal Creative Commons License 2002-08-31 20:50:56 210
Az a baj, hogy te az elektronikus zenét egy kalap alá veszed a technoval, holott az utóbbi csak része az előbbinek.

Továbbá az elektronikus zene spektrumának csak olyan kis részét ismered, hogy felelőtlenség olyat állítani, hogy nincs köztük maradandó.

Lemezjátszóval csak "előadás" közben operálnak. Azok, akikre hivatkozok nagyrészt stúdiómunkájukkal lettek elismertek, és ők rengeteg saját készítésű zenét illesztenek programjukba. A programot szettnek hívják, és akik minőségi szinten művelik, aprólékosan állítják össze azt, amit lejátszanak. Van intro, van csúcspont, van befejezés. A lejátszott zenék ilyen egyvelege újat alkot. Mindenestre lemezjátszót csak tánczene előadására használnak.

Milyen jó, hogy életben tartják a klasszikus bakelitet!!!! :o))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!