|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
ezüst_pixel
2002-08-23 15:54:25
|
277
|
1./ nem tudsz kettőt úgy beletenni, hogy az indulásnál is a helyükön maradjanak.
ha egy törölközőt is beleteszel a gépbe, nem röpköd benne a guriga.
2./ egyszerűbb módszer: a már kilógatott film hátoldalán egy papírzsepit (vagy puha WC-papírt:) végig kell húzni, hogy beszívja a vízcseppeket (ezek rászáradásából lesz a sókicsapódás). szerencsére az emulziós oldal valamiért nem érzékeny erre, így ott nem kell babrálni és összecsíkozni
|
|
Előzmény:
 |
Bodnar.Robert
2002-08-21 16:44:31
|
274
|
Sziasztok!
A minap hallottam egy jótanácsot a negatívok cseppmentes szárításával kapcsolatban: miután kiveszitek a hívótankból az orsót, bele kell tenni a centrifugába, (jó, ha legalább 2 orsó van, hogy kiegyenlítetten pörögjön, akkor nem törik össze) és forgatni egy ideig. Az összes víz eltávozik, és utána már cseppmentesen szárad. Ha már ismertétek, akkor bocs.
Robi |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|