Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
ezüst_pixel Creative Commons License 2002-08-23 15:54:25 277
1./ nem tudsz kettőt úgy beletenni, hogy az indulásnál is a helyükön maradjanak.
ha egy törölközőt is beleteszel a gépbe, nem röpköd benne a guriga.
2./ egyszerűbb módszer: a már kilógatott film hátoldalán egy papírzsepit (vagy puha WC-papírt:) végig kell húzni, hogy beszívja a vízcseppeket (ezek rászáradásából lesz a sókicsapódás). szerencsére az emulziós oldal valamiért nem érzékeny erre, így ott nem kell babrálni és összecsíkozni
Előzmény:
Bodnar.Robert Creative Commons License 2002-08-21 16:44:31 274
Sziasztok!

A minap hallottam egy jótanácsot a negatívok cseppmentes szárításával kapcsolatban: miután kiveszitek a hívótankból az orsót, bele kell tenni a centrifugába, (jó, ha legalább 2 orsó van, hogy kiegyenlítetten pörögjön, akkor nem törik össze) és forgatni egy ideig. Az összes víz eltávozik, és utána már cseppmentesen szárad. Ha már ismertétek, akkor bocs.

Robi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!