Keresés

Részletes keresés

Del__ Creative Commons License 2002-08-22 22:01:56 250
Szia eFi!

Hah, milyen kicsi is ez az ország ugye? ;)

Nekem is abszolút pozitívak a tapasztalataim, de arra azért kíváncsi lennék, hogy 44 méteren nem párásodott a lencséd? Nekem 46-on belülről picit párásodott a tok, először meg is ijedtem, hogy bejutott némi víz, de szerintem inkább csak a bent lévő levegőből csapódott ki a nedvesség. Később, amikor feljebb mentem kitisztult a lencse, gondolom a víz hőmérséklete emelkedett egy picit. A hét elején használtam párátlanítót, nem tudom meddig elég egy kezelés, de ezek szerint nem árt többször is lekezelni a tokot. Neked ezzel nem volt gondod?

vaku. Igen, én is ezt néztem ki magamnak, de az áráról csak kb. elképzelésem van, lévén kishazánkban egy ilyen vaku rendelésekor igencsak levennének (ergo amit mondanak az messze nem reális). Amúgy a tartókart és az alapot nem kell hozzá megrendelni, használtan is beszerezhetőek lévén ezek univerzális darabok. Te amúgy milyen árat tudsz?

Del

A hozzászólás:
eFi Creative Commons License 2002-08-21 20:02:12 249
Hali,

En lennek a "magyar srac" :) En ugy 10 napig nyustoltem az Adrian a WP-DC200s tokot meg az A40-et. Ha erdekel titeket, a legjobban sikerult kepek kint vannak a http://fns.hu/pic/uw URL-en, csak ugy omlesztve, semmi thumbnail cicoma.

Nekem is csak pozitiv elmenyem van a tokkal: a -44m, mint feltetlen pozitiv elmeny :), valamint az egesz tok kezelhetosege.
Osszesen annyi bajom volt vele, hogy nem lehet benne erezni az exponalogomb felig lenyomott helyzetet (de ez nem volt nagy gaz, mivel egy A40+256mb cflash+4 db 1800 mAh-s aksi siman kitart addig nonstop fenykepezessel, amig a palack, ugyhogy mindenrol legalabb 5-6 kepet csinaltam, igy boven fert bele rontott is).

Ha mar itt tartunk - mivel sajna az A40en nincs vakupapucs, mindenki azt gondolja, hogy ezzel el is veszett a viz alatti vakuszinkron lehetosege. Am hal'Istennek ez egyaltalan nem igy van! A Sea&Sea gyart egy YS-25DX nevu kulso vakut, ami az A40 internal vakujarol veszi a fenyt egy uvegszaloptikaval es ugy szinkronizal. A cucc a WP-DC200s vazhoz rogzitheto, full extra, csak brutal draga. URL itt: http://www.seaandsea.com/YS25DX.html

eFi

Előzmény:
Del__ Creative Commons License 2002-08-12 10:50:24 246
Sziasztok!

No kérem, megtértem a nyaralásból kb. 450 képpel és sok-sok tapasztalattal felvértezve :) Azt kell mondjam nagyon kellemes csalódás ez a tok, egészen jó képeket lehet csinálni vele (akár vakuval is!). Elméletileg lesznek majd minták a neten és bár egy a búvárbázison jelenlévő profi fotós mindössze "élményképeknek" titulálta a műveimet (na ja, 2 milliós szerkóval kicsit más kategóriában mozgott...), szerintem azért nem lettek olyan rosszak. MInd1, majd megítélitek :)

CáPeti: köszi az oldalakat, nagyon jó tippet adtál, valami ilyesmit kerestem én is vásárlás előtt, csak sajna én nem találtam meg őket. ami meglepett, hogy több magyar is irogat a fórumokban (talán a digideep-en), úgyhogy azért vagyunk néhányan akik ezzel foglalkoznak :) A Canon tok nemhivatalos mélységi csúcsát is egy magyar srác tartja 44 méterrel (én ugyan 46-on is csináltam vele képet... :)), ami azért érdekes, mert a tokot 30 méterre hitelesítették... Megnéztem a képeidet, nagyon tetszettek, ha gondolod, én is küldhetek néhányat...

Raha: no mi a helyzet a vakuval? odaért már az ismerősödhöz? Neked is küldök majd néhány képet mutatóba, kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed róluk. Szerintem egész jól lehetett használni a beépített vakut, igaz, panoráma képekhez valóban használhatatlan. Ezért is lennék kíváncsi a külső vakus tapasztalatokra...

köszi és üdv

Del

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!