|
|
|
|
 |
Devereaux
2002-08-10 09:08:02
|
131
|
Szia;
Bár ez ízlés dolga (is) én Sky helyett inkább egy UV-t vennék. Azt is csak akkor, ha lényeges szempont az optika frontlencséjének a védelme (mélyen ülő frontlencsénél pl. felesleges szvsz). Mindkét típust leginkább csak emiatt érdemes az optikára tenni, mert az UV csak vág, általában 390 nm-en, a színhőmérséklet módosító hatása nulla. A SkyA-nak pedig nagyon minimális színhőmérséklet csökkentő hatása van, narancs színű szűrő helyett nem használható.
Ami igazán hasznos tud lenni az a polár szűrő. AF-es optikához pedig csak ennek a cirk. változata a megfelelő. |
|
 |
F707
2002-08-09 12:04:02
|
130
|
Ehhez az obihoz én B+W-t vagy egy felső kategóriás HOYA-t vennék.
Üdv. |
|
A hozzászólás:
 |
ihars
2002-08-09 09:47:11
|
129
|
Sziasztok!
nik 80-200/2.8hoz sz?r?n gondolkodom. minimum egy skylightot szeretnék igazából. esetlek CP is szóba jöhet, bár egy zoomnál nem tudom van e értelme igazán, inkább a 24esemre vennék CP-t. melyik márkát ajánljátok? általában diázom, szóval nem 10x15re kell, bár akkor nem is vettem volna 80-200at..:))
hoya, hama, esetleg nik? számít azért hogy ne egy nyaralás ára legyen...
isti |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|