|
|
 |
Del__
2002-07-31 15:16:01
|
240
|
Szia Misa
Kb. két hónappal ezelőtt váltottunk néhány emilt a vakuddal kapcsolatban, innen tudom a neved :)
Írtad az ismerősöd tapasztalatait az A40-essel, és az igazat megvallva egy picit sikerült elszomorítanod. Na nem nagyon, mert persze azért bennem is lobog a bizonyítási vágy :) Vakum még ugye nekem sincs, és én is olyasmiben bíztam, hogy a makro jellegű képekhez azért jó lehet ez a cucc is. Hát majd meglátjuk. Viszont néhány gyakorlati tanácsnak nagyon örülnék az ismerősödtől, mert a fókusz problémával valószínűleg én is szembe fogok kerülni. Igazából az A40-es gépen nem nagyon létezik manual fókusz, legfeljebb fokusz lock, de persze ez nem ugyanaz. Vagy van valami, amiről lemaradtam? A villanások száma egyébként engem meglep, mert ha az "assist beam"-et kikapcsolom, akkor nem vettem észre, hogy mindig kettőt villanna a vaku. Ettől persze még villanhat...:) No mind1, a lényeg, hogy minden tanácsnak örülnék, lévén manual módban még én se nagyon kísérleteztem a géppel, különösen nem víz alatt... köszi |
|
 |
CáPeti
2002-07-31 07:43:04
|
238
|
Szia Raha!
És esetleg az Olmypusról is van valami tapasztalatod (3040) ? |
|
A hozzászólás:
 |
Raha
2002-07-31 04:52:14
|
237
|
Szia Del_!
Ezek szerint ismerjük egymást :-)) Honnan? (jöhet magánba is)
Nem ismerem annyira a gépet, de egy oktató fiúnak itt az van, és sokat szenvedett azzal, hogy milyen vakut vegyen hozzá. Érdekes történet az elejétől. Kb 1000x elmondtam neki, hogy kell az a vaku. De ő nem hitt nekem. Mert ugye csak macro-t akar fotózni, és az ugye közel van. hihi. A macro-hoz kell csak igazán a vaku... Ráadásul a tok beárnyékol egy kicsit, és a parallax hiba is ott van.
El akartam neki adni az én feleslegessé vált kis vakumat (YS-30), de kiderült nem megy, mert nem hajlandó manual módban fényképezni, és az A40 csak ott villant egyet.
Ráadásul lassan kezd rájönni, hogy igazam volt, a gép valami miatt SOHA nem készít éles képeket víz alatt autofocus módban. Most kezdi el használni a manual focus-t....
Szóval tessék odafigyelni gép vásárlásánál, az olcsóbb sokkal drágább is lehet! Neki legalábbis tutira az lett. |
|
Előzmény:
 |
Del__
2002-07-30 16:35:50
|
234
|
Sziasztok
Van vagy 6-7 féle vaku mód rajta, szerintem tudja ezt is azt is. Nocsak Misa, ilyen jól ismered az A40-est? :) A derítésnél szerintem nem villan kettőt, és lehet, hogy ezt tényleg csak manual módban lehet választani, nem tudom (bár szerintem tudja Program módban is).
CáPeti: köszi az ajánlatot, az igazat megvallva kinéztem egy spec. digit géphez való vakut. persze baromi drága, szóval azért kíváncsi lennék, hogy mit tud a Te vakud illetve nagyságrendileg mibe kerül. Persze ez most éppen nem annyira sürgős, lévén csütörtökön idnulok Kaprije-re, szóval picit késve vagyunk. Viszont ősszel mindenképpen szeretnék venni valmit, lévén január/február környékére tervezek egy Dahab-ot és oda szeretnék valami komolyabb kütyüt vinni. Most jó lesz vaku nélkül is a gép, legalább megtanulom értékelni a különbséget :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|