Keresés

Részletes keresés

Raha Creative Commons License 2002-07-31 04:52:14 237
Szia Del_!

Ezek szerint ismerjük egymást :-)) Honnan? (jöhet magánba is)

Nem ismerem annyira a gépet, de egy oktató fiúnak itt az van, és sokat szenvedett azzal, hogy milyen vakut vegyen hozzá. Érdekes történet az elejétől. Kb 1000x elmondtam neki, hogy kell az a vaku. De ő nem hitt nekem. Mert ugye csak macro-t akar fotózni, és az ugye közel van. hihi. A macro-hoz kell csak igazán a vaku... Ráadásul a tok beárnyékol egy kicsit, és a parallax hiba is ott van.

El akartam neki adni az én feleslegessé vált kis vakumat (YS-30), de kiderült nem megy, mert nem hajlandó manual módban fényképezni, és az A40 csak ott villant egyet.

Ráadásul lassan kezd rájönni, hogy igazam volt, a gép valami miatt SOHA nem készít éles képeket víz alatt autofocus módban. Most kezdi el használni a manual focus-t....

Szóval tessék odafigyelni gép vásárlásánál, az olcsóbb sokkal drágább is lehet! Neki legalábbis tutira az lett.

CáPeti Creative Commons License 2002-07-30 16:42:45 235
Szia !

Majd küldök át néhány képek, ami ezzel a vakuval készültek, igaz nem digi géppel.
Azért én is kíváncsi leszek, hogy milyen képeket lehet összehozni egy A40-el, mert korábban én az A20-al szemeztem, de végül egy Olympus győzött.

A hozzászólás:
Del__ Creative Commons License 2002-07-30 16:35:50 234
Sziasztok

Van vagy 6-7 féle vaku mód rajta, szerintem tudja ezt is azt is. Nocsak Misa, ilyen jól ismered az A40-est? :) A derítésnél szerintem nem villan kettőt, és lehet, hogy ezt tényleg csak manual módban lehet választani, nem tudom (bár szerintem tudja Program módban is).

CáPeti: köszi az ajánlatot, az igazat megvallva kinéztem egy spec. digit géphez való vakut. persze baromi drága, szóval azért kíváncsi lennék, hogy mit tud a Te vakud illetve nagyságrendileg mibe kerül. Persze ez most éppen nem annyira sürgős, lévén csütörtökön idnulok Kaprije-re, szóval picit késve vagyunk. Viszont ősszel mindenképpen szeretnék venni valmit, lévén január/február környékére tervezek egy Dahab-ot és oda szeretnék valami komolyabb kütyüt vinni. Most jó lesz vaku nélkül is a gép, legalább megtanulom értékelni a különbséget :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!