Keresés

Részletes keresés

Beebite Creative Commons License 2002-07-26 11:58:26 18
Szia Szakember:)

Én utálom a parkettát:) Lehet úgy rámnézni mint a véres rongyra, de zavar hogy nyikorog, és az is, hogy állandóan kikopik valahol, és évente ujralakkoztatni meg egy sorscsapás:) Akkor inkább tartson csak 10 évig, és lesz új:) Amugy pl. ahol most lakom, a parketta lakkja 1 év alatt lekopott a kényes helyeken. A nem vízbázisú lakk hónapokig bűzölög, a vízbázisút meg nem lehet rendesen takaritani, és gyorsabban is kopik.
Egyébként pl. anyukám is ki van akadva, hogy rápakolunk "egy vacak műanyagot" a parkettára... De ha újrarakatom+csiszoltatom, az kb ugyannyiba kerül mint a laminált. És ha valakinek majd a parketta kell, csak felszedi róla a lamináltat, felcsiszolja, ujrarakatja, és készpasz.

Lehet, hogy nekem volt eddig mindenhol pechem a parkettával, de akkor se szeretem.:)

A hozzászólás:
nicko Creative Commons License 2002-07-26 11:40:59 17
Jó ez a topic. Jót mosolyogtam. :)
Üdv egy szakember.

Szakmailag 0 a laminált padló! Egy előnye van, hogy gyorsan elkészül nem jár víz behordásával az épületbe és tiszta. Hátránya az elöregedés, mert akkor kuka. Egy jó!! minőségű laminált padló+aljzatkiegyenlítés kb. 5000-6000 Ft, míg egy hagyományos 25-30 évig tuti parketta kb.10.000 Ft aljzatkiegyenlítéssel. Most akkor mi is a drága és az olcsó? A szalagparketta is emberibb környezetet ad mint a műanyag (6000 FT). Az igazi parketta gyártó cégek jelenleg beadvánnyal éltek, hogy töröljék azt a szót "parketta" mert semmi köze az igazi fához.

De ha már valaki a laminált mellett dönt akkor ajánlom a klick (pattitós) fajtát és ne a ragasztós verziót vegye.
Miért?
Mert a ragasztós-nál 24 óráig nem lehet igénybe venni a szobát, látszanak a toldások és ott víz kerülhet közé. A ragasztó vízálló, de a laminált cucc nem legalábbis az olcsók.
Pattintós előnye, hogy amint kész igénybe vehető, nem látszanak a hossz mentén a hézagok.

Nem csak rossz pancserek vannak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!