Keresés

Részletes keresés

Rianna Creative Commons License 2002-07-09 13:33:43 286
Hát igen, amikor az ember elkezdett utazni, jól összekeverte a dolgokat! :)

Hát az ilyesféle "új faj", vagy "mégse halt ki" típusú hírek jól mutatnak az újságokban, ezért néha hamarabb megírják, mint hogy bizonyított legyen... Példul valaki valami csíkosat látott Tasmániában a vadonban, ami emlékeztette az erszényes farkasra, ezt elújságolja, oszt már hírré is válik.. pedig lehet hogy valami mást látott, és az árnyék okozta a csíkozást.. stb..

Jut eszembe Ausztráliáról... van egy kedvencem, úgy hívják Steve Irwine. Hihetetlen a pasi! :)

A hozzászólás:
mestska Creative Commons License 2002-07-09 13:06:26 284
Pdig máshol másokat is esznek...

Amúgy ez, hogy betelepítenek(tettek) mindent mindenhova, ez jellemző volt az összes gyarmattartó országra.
A legfeltünőbbek természetesen az emlősök által okozott károk voltak, de legalább ugyanekkora pusztítást végeztek a kisebb, haszonvól becipelt élőlények. Például csigák, békák, stb.
A legrosszabb pedig az volt, amikor ezek leküzdésére becipelték az otthoni ragadozókat is, amik pedig szépen kinyírták az endemikus fajokat, lévén azok nem ismerték őket.
Szóval nem volt ez így jól.

Amúgy biztos vannak fajok, amik nincsenek még felfedezve, de kételkedek abban, hogy nagyobb mméretű állatok is lennének közöttük. Max alfajok.
Ezért kételkedek ezekben a majmokban is. Egyáltalán rendesen le vannak ezek dokumentálva? elismeri őket a szakma?
Lehetne említeni az erszényes farkast, ami ugye egyesek szerint itt is meg ott is felbukkan. Pedig biztos hogy kipusztult, kipusztították.
Tudnék mondani ellenkező példát is, dehát majd az orrom alá lesz dörgölve :))

Előzmény:
hwesta Creative Commons License 2002-07-09 12:50:46 283
Biztos sokkal nagyobb biztonságban vannak.
Amúgy jó képzavar volt ez a kéz-láb betétel...:)
A hétvégén láttam a Nat.Geo.-n egy filmet a macskákról.hogy egy csomó helyre bevitte őket az ember, ahol eddig nem voltak,erre nekifogtak kipusztítani az ottani élővilágot.Kicsit durva volt, hogy mivel kipusztították Ausztráliában az apró erszényesek nagy részét -őket ették a bennszülöttek is-,az ausztrálok nekifogtak macskát enni.A hátamon állt a szőr, amikor kivették a tűzből a kokszos macskát...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!