Keresés

Részletes keresés

fjuhasz Creative Commons License 2002-07-05 10:55:03 123
Mostmár csak az a kérdés, hogy minek lehet nevezni az adott obit.(?)
Te milyen kategóriába sorolnád az említett obit?

Feri

A hozzászólás:
Képkovács Creative Commons License 2002-07-05 07:09:25 122
Az alapelv alkalmazandó:
First Class obihoz First Class szűrő dukál.
pl. HOYA HMC Super, vagy B+W Circ. Pol.
A "standard"-okat nincs sok értelme erőltetni.
Előzmény:
fjuhasz Creative Commons License 2002-07-05 00:24:44 121
Ezek alapján és azt követve, hogy jó obihoz jó szűrőt akkor Milyet ajánlotok egy Nikkor 50 f1.8-as fiz obihoz.
Magát az obit dícsérik.
Van-e egyáltalán értelme olyan szűrőknek az alkalmazásának mint a "standard" UV vagy a Sky. Ezek csak szálsőséges esetekben hasznosak (pl. 2-3 ezer méter magasan vagy közel a sarkokhoz).

A Polar szűrő az más (mielőtt valaki félreértené)Az mindenféle képp szeretnék. De az adott obihoz milyen minőséget ajánlott ahhoz beszerezni, hogy ne legyen nagy a képminőség romlása.
Üdv,
Feri

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!