|
|
|
|
 |
azazell0
2002-06-27 22:12:09
|
102
|
| jaaaaaaaaaaaaa... az más... :-)))))))))))))) |
|
A hozzászólás:
 |
HGyuri
2002-06-27 21:51:16
|
100
|
5+1 az egyik oldalon, és 5+1 a másikon =12
;-) |
|
Előzmény:
 |
azazell0
2002-06-27 21:44:33
|
99
|
3. A Hoya 3 rétegű MC bevonatot használ az olcsóbb szűrőknél, és 5+1 rétegűt a drágább, SMC bevonatos szűrőknél
Van itt nálam egy Hoya-katalógus, ma szereztem az Optiformnál, az azt írja, hogy a legfejlettebb bevonat, a super hmc 12 rétegű (ennél most akkor van jobb vagy nincs?).
Én még valamikor vettem egy ilyen hiper-szuper UV-szűrőt, az volt benne a számomra rendkívül vonzó, hogy merőlegesen nézve szabályosan *nem látszik* az üveg a tartógyűrűben (a pálvölgyinél a b+w-ben látszott, de nem hiszem, hogy ezt a 0,02 százalékos különbséget láttam... :-). 8e volt a 49 mm-es, és nagyon jól lehet tisztítani pamutpóló+clin párossal (vagy ez nagyon barbár módszernek számít?)
A börzén vettem egy 49mm sima hmc hoya szűrőt 1.5e-ért, ez kevésbé jól tisztítható.
Akartam még valamit kérdezni, de nem jut most eszembe :-).
Képkovács: mélment.
azazel
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|