Keresés

Részletes keresés

Képkovács Creative Commons License 2002-06-27 23:36:21 103
Pontosan így van, amíg Tamron 28-300 a legfőbb optika, addig a HAMA is jól megteszi.
Ha nagyfelbontású optikákkal dolgozunk a legjobb B+W vagy HOYA is csak rontani tud a képminőségen, és utólag lehet bosszankodni, hogy miért nem csináltunk legalább egy kockát szűrő nélkül is :-(
HGyuri Creative Commons License 2002-06-27 21:55:18 101
ez nem felszerelés fetisizmus, csak jó tudni, hogy mi mire való (ahogyan írod is).
Százbolha Creative Commons License 2002-06-27 20:38:44 98
Koen_brader:
Ezzel a hozzászólásoddal végre 100%-ban egyet tudok érteni.

Százbolha

A hozzászólás:
Koen_brader Creative Commons License 2002-06-27 17:50:10 97
vicces a felszereles fetisizmus.
egy lancnak az oszminoseget a leggyengebb elem hatarozza meg. tehat, lehet hogy melegseggel tolti el a szivunket a b+w, rolls-royce, tefal, stb nev, de amennyibben egy 24-600/5.6-9 konzumer zoommal (MTF 1.7) fotozunk kezbol, vm 30 lpmm-s 400 iso filmmel, akkor teljesen mindegy. Akar a szomszed garazsanak az ablakabol is kivaghatnank egy koralaku darabot szuronek.

ha tenyleg a minoseg/elesseg erdekel,

1. MINDIG hasznalj alvanyt (ez javitja az elesseget ES a kompoziciot). A szivveresed eleg ahhoz hogy bemozditsa a kamerat, es ezzel elveszited a kritikus elesseget.

2. ha lehet NE hasznalj szurot (foleg nem allapallasban fennlevo "vedo" szurot). Tedd fel magadnak a kerdest minden esetben: Miert akarok most szurot hasznalni?

3. Hasznalj jo filmet, 50-100 ISO-val, >60 lp/mm-mel.

4. ovatosan valaszd ki a lencseidet. A jo fix ("prime") lencseknek egy hajszalnyi elonye van a legjobb zoomoknal szemben.

ez nem mindig a legkenyelmesebb megoldas, de most minosegrol volt szo.

Előzmény:
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2002-06-27 16:27:00 96
"Ez nyilván megdrágítja a gyártást :-)"

No meg valszeg az is, hogy összesen 65 féle méretben gyártják öket.
19mm-122mm-ig

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!