|
|
|
|
 |
Képkovács
2002-06-24 23:41:05
|
79
|
Ez így mis-másolásnak tűnik.
Alig egy hónapja próbáltam élesben déli magas napállásnál tengerparton. A HOYA Super HMC Pro 1-es cirkulár polár önmagában kevésnek bizonyult mert nem az UV szűrés a dolga, az UV fakó kékessé tette a színeket, míg UV szűrővel együtt ugyanott, ugyanakkor használható színvilágot kaptam ugyanazon a dián. |
|
 |
Free Bird
2002-06-24 22:02:01
|
78
|
Ez tévedés, a normál ablaküveg nem szűri ki az UV sugarakat, csupán egy csekély részüket elnyeli és egy kis részüket visszaveri, ezzel valamelyest valóban csökkenti az UV hatását, de nem szünteti meg.
Gondolj csak arra, hogyan ég pecsenyére a karod az autóban, ha mondjuk Olaszországban órákon át vezetsz nappal szemben. A szélvédő sem véd meg a leégéstől!
Egy jó UV szűrő nagyon sokat menthet a képeken. Főleg diánál tapasztaltam, hogy a tengerparton, vagy magas hegyeken mennyire elütő minőségű képek születnek UV-szűrővel és anélkül. Csökken az égbolt túlzott tintakéksége, szebb rajzolatúak a felhők, a hegycsúcsok, az egész táj valószerűbb. |
|
A hozzászólás:
 |
Koen_brader
2002-06-24 21:22:52
|
77
|
| Ha jol tudom a normal uveg nem "atlatszo" az UV sugarak szamara. Ezert (1) nem lehet napozva lebarnulni egy ablak mogott es (2) kell kvarc uveg az UV lampakra. Ergo a lencse meg a szuro (polar vagy nem) is kiszuri az UV-t. Szerintem nem kell tullihegni az UV szurest -- ugyannyi penzt adomanyozhatsz a kedvenc karitativ szervezetednek. |
|
Előzmény:
 |
Képész-Bitkovács
2002-06-24 19:02:38
|
76
|
Tie!
A B+W-ket kevésbé ismerem (nincsenek áraim). HOYA van 58-77 mm között. Sajna 55-re nem találok árat, lehet, hogy hiányzik a választékból. :-(((
azazell0!
Az olcsóbbak korlátozott mértékben tényleg jók valamennyire UV ellen is, csak a profibb szűrőkben a funkciókat igyekeznek a lehető legjobban szétválasztani (feladata csak azt módosítani, amit te is akarsz)
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|