Keresés

Részletes keresés

BZso Creative Commons License 2002-06-25 08:37:08 37
Sziasztok,

Szerintem az lenne a jó, ha egy ilyen lap minél több, lehetőleg konkrét és könnyen érthető információval szolgálna a leendő (és aktív) állattartóknak is.

Sokszor végignéztem, hogy kisgyerek + szülők üres pénzzel be az állatkereskedésbe majd állattal + lakhellyel + egyebekkel ki onnan. Ez nem is lenne gond, ha a kereskedésekben az eladókat nem csak a minél nagyobb haszon motiválná (persze vannak kivételek!) - szóval én nagyon nagy hangsúlyt helyeznék az első lépésekre.

Mielőtt a csineket megvettem napokon át túrtam a netet, hogy minél több infot megtudjak a leendő állatkáimról. Ha sikerülne egy jól felépített webhelyet készíteni, ami sokféle állatról nyújt információt és segít választani, szerintem nyerők lennénk - és talán az állatoknak is tudnánk segíteni vele.

Egyfajta tudásbázis van a fejemben, ami egy vezetett kérdésrendszer segítségével segíthet kiválasztani az adott körülményekhez leginkább megfelelő kisállatok halmazát, illetve ahol a lehető legtöbb mindent megtudhatunk egy adott állatkával kapcsolatban - miért lehet öröm egy ilyen állat (pl. nem harap, eltűri a kisgyerek dögönyözését), milyen gondokat okozhat (pl. nagyon szemetel, nagyra nő), milyen peremfeltételekre kell ügyelni (huzat, hőség, stb.). Talán egy ilyen leírás elejét venné sok csalódásnak és eleve helytelen állatelhelyezésnek.

Ide szervesen kapcsolódhatna egy piros-szürke-fekete lista, azaz mi melyik boltokat javasoljuk az állatok beszerzésére.

Ugyanitt helyt kaphatnának az aktív állatartók által menedzselt FAQ-k (GYIK), amelyek már konkrétabb kérdésekre adhatnának választ.

Én az "alulról szerveződő" állatvédelemben az emberek hozzáállásának formálását tartom a legfontosabbnak, ezen bekül is az gyerekek világképének alakítását. Erre szintén lehetne hatni egyszerű nyelvezetű, de jól megírt cikkekkel és képekkel.

SHReK Creative Commons License 2002-06-25 00:50:18 35
ja, és a tárolását is megoldom!! (pl. http://valami.nodesign.hu vagy http://www.nodesign.hu/valami)
:)
SHReK Creative Commons License 2002-06-25 00:48:24 34
Hali!

ha miniszter lennék, akkor vmi tuti erős állat- és növényvédelmi törvényt csinálnék (tegyük fel, meg is szavazzák...)! Az is bosszant, hogy madarakat is csak akkora kalitkában tartanak, hogy szerencsétlen a szárnyát sem tudja széttárni.... Gyalázatos! Na.

Én bevállalhatom a weblapcsinálás-dolgot, nem egy olyat raktam már össze (itt lehet kukkolni: http://portfolio.nodesign.hu)


A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2002-06-24 20:14:18 33
Ok... Lesz weblap:))) Az egyetlen bibi, hogy nem lesz netem:)))) Mindegy... Majd megoldom azert a dolgot:)))))

Ok... felhivas.. Weblapkeszito project indul.. Otleteket varunk a topikba + embereket, akik szivesen segitenenek az elkesziteseben, cikkek gyartasaban, nepszerusiteseben, vagy akarmi masban...

Egy dolog biztos... lesz benne egy fekete-lista, egy szürkelista és még egy, a pirospontos kereskedeseknek... persze ezek kozott a kategoriak kozott lesz atjarhatosag:))

Tovabbi otletek? (pl. kornyezetvedelem, allatvedelmi torvenyek es tarsaik + a többi hasonló oldaltol mi kulonboztesse meg ezt az oldalt?)

De jooo, holnaptol enyhul az ido:)))))

Előzmény:
ajaj Creative Commons License 2002-06-24 17:22:00 32
Ha lenne weblap, akkor azt par ezer embernek szervezett formaban is el lehetne kuldeni (szoljatok)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!