|
|
|
|
 |
Képész-Bitkovács
2002-06-24 19:02:38
|
76
|
Tie!
A B+W-ket kevésbé ismerem (nincsenek áraim). HOYA van 58-77 mm között. Sajna 55-re nem találok árat, lehet, hogy hiányzik a választékból. :-(((
azazell0!
Az olcsóbbak korlátozott mértékben tényleg jók valamennyire UV ellen is, csak a profibb szűrőkben a funkciókat igyekeznek a lehető legjobban szétválasztani (feladata csak azt módosítani, amit te is akarsz)
|
|
 |
azazell0
2002-06-24 17:03:09
|
75
|
Az én Hama polárom dobozára az van ráírva, hogy UV-szűrő is egyben.
Ezen az alapon következtetést mertem levonni, hogy minden polár egyben UV is (HA MÁr a leggagyibb is az). Nem volt igazam? |
|
A hozzászólás:
 |
Tie
2002-06-24 09:11:16
|
74
|
Ilyen kombinált UV+Polár van a B+W szűrői között? 55mm-esben kb. mennyibe kerül egy ilyen, ha van?
Nem csak a tengerparton szándékszom majd fotózni. Stavrosba megyek, és körül akarom járni a környéket, amennyire csak tehetem. Motorral, vagy autóval, de mondjuk pár tíz km-es körzetben szeretnék egy kicsit csatangolni. (nem vagyok egy szállodában üldögélő típus) :) |
|
Előzmény:
 |
Képkovács
2002-06-24 07:34:56
|
73
|
"Gondoltam egy Skylightra, meg egy CirkPolárra"
A Sky helyett a magam részéről egy jóminőségű UV-t vinnék inkább, igaz egyéni ízlés kérdése, hogy a Sky enyhe bíbor elszínezését ki hogyan viseli. Ha sok pénzed van, tengerpartra érdemes megfontolni egy kombinált UV + cirk. polár együttest, mert így egy tubusban mindkettő benne van, kisebb a vignettálás veszélye. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|