Nem ő dönt úgy, hogy most átmegyünk a piroson, most előzzük a sort, most menjünk 150-el.
Megkülönböztető jelzés használatára csak a miniszter utasíthatja a sofőrt.
1) Ha a miniszter dolga nem volt késedelmet nem tűrő, és ő hang- és fényjelzés együttes bekapcsolására utasította a sofőrt, akkor a miniszter hibázott (ez esetben a sofőr csak akkor, ha lett volna ideje rálépni a fékre -- az eddig olvasott számadatok szerint igen).
2) Ha hang- és fényjelzés együttes bekapcsolására utasította, és az mégsem kapcsolta be, csak a fényt, akkor a sofőr hibázott.
3) Ha csak fényjelzés bekapcsolására utasította, akkor a sofőr hibázott, lévén neki tudnia kell, hogy az nem jogosítja fel a KRESZ-től való ,,elhajlásra''.
4) Ha semmire sem utasította, akkor megint a sofőr jön ki hibásnak.
A Trabantos csak és kizárólag akkor hibázott, ha volt hangjelzés is -- azonban úgy néz ki, hogy nem volt.
Még valami, ami megfogott abban, amit írtál:
Nagyon úgy néz ki, hogy a Trabant (is) hibázott.
Ha is, akkor miért mentette fel a bíróság az Audist? |