|
|
|
|
 |
opportunista
2002-06-16 09:22:33
|
810
|
| Javaslom, hogy az audi sofôrjét tüntessük ki, legalább tiszti középkereszt vagy vmi hasonló! Elvégre is magas érdekbôl gázolta halálra a trabantot! Ugy kell a parasztnak, minek kanyarodik össze-vissza! |
|
 |
_LaJoS_
2002-06-16 09:04:43
|
809
|
| Ja, és ha nincs elég út a megálláshoz, akkor már egyáltalán nem is kell fékezni? |
|
A hozzászólás:
 |
kivi
2002-06-16 02:30:09
|
807
|
Audi sofőrjének volt 3 másodperce, ami ahhoz nyilván kevés, hogy megálljon, de ahhoz nagyon sok, hogy az Audi fékezés nélkül belerohanjon
Ebből a 3 másodpercből 1 másodperc a reakcióidő és a fékkészenlét elérése. Marad 2 másodperc (és kevesebb mint 100 méter) a fékezésre. De ilyen sebesség mellett közel 200 méteres fékútra van szükség.
De!!! Ezt a 3 másodpercet én írtam, ennyi kell egy normális (többször tükörbe nézős) kanyarodáshoz. Azt viszont nem tudjuk, hogy valójában mennyivel az Audi előtt lépte át a Trabant a záróvonalat. Merthogy átlépte. |
|
Előzmény:
 |
_LaJoS_
2002-06-16 01:31:46
|
806
|
Ha viszont az Audi 125 méterre volt, amikor a Trabant kanyarodni kezdett, akkor -- számoljunk a 41.6 m/s-os sebességgel -- az Audi sofőrjének volt 3 másodperce, ami ahhoz nyilván kevés, hogy megálljon, de ahhoz nagyon sok, hogy az Audi fékezés nélkül belerohanjon a Trabiba. H'rom m'sodperc alatt nem megtalálni a féket: erre nincs mentség.
Most lássuk a frissebb információkat:
Nyolc méter után, másfél perc elteltével
Itt az MTI-hírből nyilván kimaradt egy "másod", azaz másfél másodperccel fogok számolni.
Mivel magát a kereszteződést nem volt alkalmam látni, ezért csak a hírekben közölt információkkal rendelkezem. Miért ment át a Trabant 24 (!!!) méterrel az elágazás előtt a másik sávba, pláne, hogy azt záróvonal választotta el??? A 21-23 km/h-s sebessége azt jelenti, hogy 3.75-4.11 másodperccel az elágazás elérése előtt átment a másik sávba. Miért???
Másrészt: ebből az következik, hogy az Audi durván 59 méterre volt a baleset színhelyétől akkor, amikor a Trabci átment. Ez elég jelentős differencia a tavalyi 125 méterhez képest! Ennyit változtak volna a mérhető távolságok néhány hónap (egy év) leforgása alatt? Miért??? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|