Keresés

Részletes keresés

Del__ Creative Commons License 2002-06-15 20:57:01 210
Szia Raha

Köszi a választ, valami ilyesmitől tartottam én is. A gép már megvan, így ezen nem tudok változtatni (amúgy nagyon jó kis gép), bár kétségtelenül az egyik érv a típus mellett pont a tok létezése volt - arra gondoltam, hogy kb. 10-15, max. 20 méterig délidőben csak lesz annyi fény odalent, hogy normális képeket tudjak csinálni vele. Azzal tisztában vagyok, hogy vaku nélkül valós színekre nem számíthatok, de a cél inkább az, hogy a hangulatot megpróbáljam visszaadni úgy, ahogy mi látjuk a dolgokat amikor odalent bóklászunk. Mi a véleményed, erre sem alkalmas egy ilyen gép vaku nélkül? Nézegettem a víz alatti felvételeket, és szerintem elég sokat csinálnak extra megvilágítás nélkül. Gondolok itt elsősorban azokra a képekre, ahol távolabbi tárgyakat, búvárokat, nagyobb halakat fényképeznek. Vagy én csak hiszem, hogy itt nincs vaku?

Ami az LCD-t illeti, valóban nem mindig látni, hogy mikor éles a kép, de hála a digit gépek legfontosabb tulajdonságának, annyit próbálkozom, amennyit csak akarok (amúgy pontosan ezért vettem ilyen gépet, ezért volt csábító a vízalatti tok is). Egyébként ez szerintem erősen gépfüggő, nekem eddig ezzel nem nagyon volt gondom, más kérdés, hogy víz alatt még soha nem próbáltam...

Említetted, hogy visszaverődik a vaku fénye a tok belsejében. No ez viszont rendesen elgondolkoztatott, mert én azért bíztam benne, hogy egy két közeli képhez talán jó lesz az a pöttöm fény, amit a gép produkál. Vígasztal a tudat, hogy ezt a tokot már a negyedik Canon típushoz gyártják, kifejezetten búvárkodáshoz, ergo csak kiötöltek a probléma megoldására valamit. Legalábbis remélem...
Ha jól tudom, létezik olyan vaku, ami akkor villan, amikor egy másik villanást érzékel. Azon filóztam, hogy nem lehetne ezzel a megoldással kikerülni a vaku kivezetés hiányát? Vagy ez nagyon buta ötlet? Netán ez a kütyü magában annyiba kerül, mint a gépem meg a tokom együtt? :)

köszi

Del

A hozzászólás:
Raha Creative Commons License 2002-06-15 08:52:58 209
Van a közelemben egy fiú, aki megbánta hogy olyan gépet vett amihez nem tud vakut csatlakoztatni...
Víz alatt kell a fény!

A saját beépített vakuja bármyel gépnek:
- gyenge víz alá
- túl közel van a lencséhez
- visszaverődik a tok belsején

Ráadásul a digit gépek ugyan tudnak macro-t, DE:
- az LCD-n nem lehet megállapítani hogy éles-e a kép
- a vaku parallax hibája miatt a közeli kép nem lesz egyenletesen megvilágítva.

De a pénz beszél.... Ugyan jobb lenne jobb gépet venni, de ugye nagyon sok pénzről beszélünk!

Előzmény:
Del__ Creative Commons License 2002-06-14 23:21:49 208
Sziasztok!

Terveim szerint hamarosan beruházok egy Canon A40-es digi géphez készült tokra, de mielőtt megtenném gondoltam megkérdezem, hátha valakinek közűletek volt már tapasztalata hasonló géppel víz alatt. A tokot amúgy kb. 100 lábra hitelesítették, ami ugye jelzi, hogy nem profi szerkezet, de remélem kezdetnek így is megteszi. Amiért egy picit aggódom, hogy a gépen nincs vaku kivezetés, így marad a természetes fény vagy talán közelről az az apró vaku ami a gépbe vagyon építve. Én eddig csak mezei, egyszer használatos, pár méterig jó gépekkel própálkoztam, így ez biztosan komoly előrelépés lesz - kérdés, hogy vaku nélkül egyáltalán van e értelme odalent fényképezni? Gondolom 20m alatt nincs, de talán ez nem is baj. Másik kérdés, hogy a pici vaku ér valamit, ha közeli képeket csinálok?

köszi

Del

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!