Szia Raha
Köszi a választ, valami ilyesmitől tartottam én is. A gép már megvan, így ezen nem tudok változtatni (amúgy nagyon jó kis gép), bár kétségtelenül az egyik érv a típus mellett pont a tok létezése volt - arra gondoltam, hogy kb. 10-15, max. 20 méterig délidőben csak lesz annyi fény odalent, hogy normális képeket tudjak csinálni vele. Azzal tisztában vagyok, hogy vaku nélkül valós színekre nem számíthatok, de a cél inkább az, hogy a hangulatot megpróbáljam visszaadni úgy, ahogy mi látjuk a dolgokat amikor odalent bóklászunk. Mi a véleményed, erre sem alkalmas egy ilyen gép vaku nélkül? Nézegettem a víz alatti felvételeket, és szerintem elég sokat csinálnak extra megvilágítás nélkül. Gondolok itt elsősorban azokra a képekre, ahol távolabbi tárgyakat, búvárokat, nagyobb halakat fényképeznek. Vagy én csak hiszem, hogy itt nincs vaku?
Ami az LCD-t illeti, valóban nem mindig látni, hogy mikor éles a kép, de hála a digit gépek legfontosabb tulajdonságának, annyit próbálkozom, amennyit csak akarok (amúgy pontosan ezért vettem ilyen gépet, ezért volt csábító a vízalatti tok is). Egyébként ez szerintem erősen gépfüggő, nekem eddig ezzel nem nagyon volt gondom, más kérdés, hogy víz alatt még soha nem próbáltam...
Említetted, hogy visszaverődik a vaku fénye a tok belsejében. No ez viszont rendesen elgondolkoztatott, mert én azért bíztam benne, hogy egy két közeli képhez talán jó lesz az a pöttöm fény, amit a gép produkál. Vígasztal a tudat, hogy ezt a tokot már a negyedik Canon típushoz gyártják, kifejezetten búvárkodáshoz, ergo csak kiötöltek a probléma megoldására valamit. Legalábbis remélem...
Ha jól tudom, létezik olyan vaku, ami akkor villan, amikor egy másik villanást érzékel. Azon filóztam, hogy nem lehetne ezzel a megoldással kikerülni a vaku kivezetés hiányát? Vagy ez nagyon buta ötlet? Netán ez a kütyü magában annyiba kerül, mint a gépem meg a tokom együtt? :)
köszi
Del |