|
|
|
|
 |
Raha
2002-06-15 08:52:58
|
209
|
Van a közelemben egy fiú, aki megbánta hogy olyan gépet vett amihez nem tud vakut csatlakoztatni...
Víz alatt kell a fény!
A saját beépített vakuja bármyel gépnek:
- gyenge víz alá
- túl közel van a lencséhez
- visszaverődik a tok belsején
Ráadásul a digit gépek ugyan tudnak macro-t, DE:
- az LCD-n nem lehet megállapítani hogy éles-e a kép
- a vaku parallax hibája miatt a közeli kép nem lesz egyenletesen megvilágítva.
De a pénz beszél.... Ugyan jobb lenne jobb gépet venni, de ugye nagyon sok pénzről beszélünk! |
|
A hozzászólás:
 |
Del__
2002-06-14 23:21:49
|
208
|
Sziasztok!
Terveim szerint hamarosan beruházok egy Canon A40-es digi géphez készült tokra, de mielőtt megtenném gondoltam megkérdezem, hátha valakinek közűletek volt már tapasztalata hasonló géppel víz alatt. A tokot amúgy kb. 100 lábra hitelesítették, ami ugye jelzi, hogy nem profi szerkezet, de remélem kezdetnek így is megteszi. Amiért egy picit aggódom, hogy a gépen nincs vaku kivezetés, így marad a természetes fény vagy talán közelről az az apró vaku ami a gépbe vagyon építve. Én eddig csak mezei, egyszer használatos, pár méterig jó gépekkel própálkoztam, így ez biztosan komoly előrelépés lesz - kérdés, hogy vaku nélkül egyáltalán van e értelme odalent fényképezni? Gondolom 20m alatt nincs, de talán ez nem is baj. Másik kérdés, hogy a pici vaku ér valamit, ha közeli képeket csinálok?
köszi
Del |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|