Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
dapa Creative Commons License 2002-05-27 20:02:49 244
Az igazság odaát van
Wolfenben
dapa
Előzmény:
M6TTL Creative Commons License 2002-05-27 09:45:45 242
Szervusztok!

Van valakinek tapasztalata az Agfa Rodinal hívóval? Én sajnos kipróbáltam tegnap és nagyon megbántam, persze az is lehet, hogy valamit elrontottam.

Vegyesen hívtam filmeket ebben a hvóban (Delta 100, Ilford Pan 400, Tri-X, Neopan 1600, SFX 200). Az eredmény: iszonyatosan szemcses képek! Még 18x24-es nagyításban is annyira zavaró, hogy szinte teljesen élvezhetetlenek lettek a nagyítások. Ráadásul volt egy tekercs film köztük, amely egy kölcsön M7-essel készült...

Mi lehetett a hiba?

Egy érdekesség: egy közepes (0,5 l, 2 tekercs) Kindermann tankban hívtam a filmeket es annál (és csak annál) a hívásnál, amikor a Tri-X és Pan 400-as filmet hívtam, koromfeketére (!!!) színeződött a hívó.

A hívóoldatot természetesen csak egyszer használtam fel, minden hívásnál újból kevertem.

1+25 hígítást használtam.

A durva szemcsézettség egyformán megjelent mindegyik filmnél (tehát a Neopan 1600-as és a Delta 100-as között nem volt különbség.)

Mi történhetett?

Üdv,
Balu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!