Szervusztok!
Van valakinek tapasztalata az Agfa Rodinal hívóval? Én sajnos kipróbáltam tegnap és nagyon megbántam, persze az is lehet, hogy valamit elrontottam.
Vegyesen hívtam filmeket ebben a hvóban (Delta 100, Ilford Pan 400, Tri-X, Neopan 1600, SFX 200). Az eredmény: iszonyatosan szemcses képek! Még 18x24-es nagyításban is annyira zavaró, hogy szinte teljesen élvezhetetlenek lettek a nagyítások. Ráadásul volt egy tekercs film köztük, amely egy kölcsön M7-essel készült...
Mi lehetett a hiba?
Egy érdekesség: egy közepes (0,5 l, 2 tekercs) Kindermann tankban hívtam a filmeket es annál (és csak annál) a hívásnál, amikor a Tri-X és Pan 400-as filmet hívtam, koromfeketére (!!!) színeződött a hívó.
A hívóoldatot természetesen csak egyszer használtam fel, minden hívásnál újból kevertem.
1+25 hígítást használtam.
A durva szemcsézettség egyformán megjelent mindegyik filmnél (tehát a Neopan 1600-as és a Delta 100-as között nem volt különbség.)
Mi történhetett?
Üdv,
Balu |