Keresés

Részletes keresés

outdownS Creative Commons License 2002-05-25 22:04:28 120
Te csak ne védd nekem azt a Jedi tanácsot! Nem bizonyultak azok bölcsnek sem ebben, sem másban.
A hozzászólás:
Laa-Yosh Creative Commons License 2002-05-24 14:10:40 117
Anakin anyja nem sokáig maradt rabszolga a fia távozása után. Wattoo elég sokat veszített a Boonta Eve-i verseny fogadásain, szerintem 1-2 éven belül el kellett adja Shmit az öreg Larsnak. Ő pedig, mint tudjuk, felszabadította, feleségül vette, és boldogan éltek ki tudja hány évig - szóval ha történetesen a Jedi tanács néha odapislantott a Tatooine-ra, akkor azt láthatta hogy minden a legnagyobb rendben van.
Előzmény:
outdownS Creative Commons License 2002-05-24 11:17:42 114
Végigolvastam a hozzászólásokat, és úgy vettem észre a látvány* mindenki szeme elől eltakarta a film alapvető hibáját: ennek a három résznek arról kellene szólni, hogyan lesz egy kedves kisfiúból a szörnyűséges és ijesztő Darth Vader - minden más, csak epizód.

Nos, mit tudtunk meg eddig, mi taszít valakit a sötét oldalra?

- Szereti az anyját, ragaszkodik hozzá, szomorú, hogy el kell válniuk (miért is? - az állítólag oly bölcs Jedi tanácsban nem volt annyi emberség, hogy utánahozassák - vagy a pénzt nem tudták összeszedni 10 év alatt?)

- Tudja magáról, hogy kiváló képességei vannak, hiszen eleget hallhatta, de a mesterének alig van hozzá egy jó szava (miért nincs? - talán féltékeny?)

- Bosszút áll az anyjáért - szerintem teljesen jogosan (hogy nagyon belelendült? - talán nem történt volna így, ha nem gyűlik össze benne ennyi feszültség)

- Uram bocsá' beleszeret egy szép nőbe (aki tényleg nagyon szép, ezért nem kellene minden jelenetben más ruha- és frizurakölteménnyel előállnia, mintha bizony valami videoklipben szerepelne)

Szerintetek ez meggyőző így? Szerintem nagyon nem! Márpedig valami módon egy mesének is hitelesnek kell lennie.

*A látvány az klassz, és a "hallvány" is - a régi zene visszatérése, meg azok a jó kis hangok, amiket az űrjárművek hallatnak - merőben tudománytalanul!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!